Ankara Uyuz Böceği İlaçlama

Adı: Uyuz Böceği
Latince Adı: Sarcoptes scabiei
Boyut: Dişi uyuz böceği 0,33–0,6 mm uzunluğunda ve 0,25–0,4 mm genişliğinde, erkek uyuz böceği 02–0,24 mm uzunluğunda ve 0,15–0,2 mm genişliğinde olmaktadır.
Renk: Sarı, mavi, kırmızımsı kahverengi ve siyah olmak üzere çeşitli renklere sahiptirler.
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Konakçı canlının üzerinde ise ortalama ömürleri 1–2 aydır.
Üreme oranı: Dişiler tipik olarak günde 2–3 yumurta yumurtlarlar. Yaşamları boyunca yumurtlayabilmektedirler.

Uyuz böceği yaşamlarının belli bir süresinde parazit olarak yaşarlar. İnsanda ve hayvanlarda uyuza yol açan bir akar türüdür. Gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Bulaşma şekli yataktan, deriden veya elbiseden olabilir.

Neden Uyuz Böceği İlaçlama Yapılmalı?

Neden Uyuz Böceği İlaçlama Yapılmalı sorusuna cevaben, Uyuz böceği insanın derisine yerleşen bir böcek, tüneller şeklinde ilerleyip, delikler açar. Bu şekilde deri altında yumurtlayarak ürer. Vücuda girdikten 15 gün sonra bir çok yeri sarar ve deri yüzeyine çıkar. Deride kabarma ve yaralara ve kıl köklerinde iltihaba neden olur. Kaşıntı ağızlarından çıkan salyalar yüzündendir.

Uyuz böceği istilasından Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm uyuz böceklerinden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Uyuz Böceği İlaçlama Ankara

Uyuz böceği dünyanın her yerinde karşılaşılabilecek bir haşere türüdür. Genellikle sanitasyon ve hijyenin önemsenmediği yerlerde bulunabilmektedir. Uyuz böcekleri insan derisi parazitlerindendir ve deri kısmının altında yuvalanmaktadırlar. Uyuz böceği özellikle deri tabakasının ince olduğu yerlere daha kolay girebilir ve daha fazla yuvalanabilmektedir. Eğer yaşamını sürdürecek bir konakçı canlı bulamamışsa en fazla 2–3 gün yaşayabilmektedirler. Vücutları oval şeklinde olup 4 çift ayakları bulunmaktadır. En önde bulunan 2 ayağı tampon görevi görür ve konaklayacağı canlının derisine bu ayaklarıyla tutunur.

Dişi uyuz böceği yaşamı boyunca her gün 2–3 adet yumurta yumurtlamaktadır. Yumurtaları ovaldir ve 0,10–0,15 mm uzunluğundadır. Yumurtalar 3–4 gün içinde çatlar ve 3 çift bacaklı larvalar haline gelirler. Bundan 3–4 gün sonra birer çift bacak daha eklenir ve yarı erişkin hale gelirler. Erişkin olana kadar deri değiştirmeye devam ederler. İdeal koşullarda yumurtaların %10’u erişkin hale gelebilmektedir. Konakçı canlılar genelde 6 hafta boyunca uyuz böceği taşıdığını hissetmez, bu süreç sonunda konakçı canlıda kaşıntıların başlamasıyla uyuz böceği tarafından vücudunun istila edildiği anlaşılmaktadır. Aynı anda birçok uyuz böceği tarafından etkilenmek mümkün olmakla birlikte, konakçı derisi üzerinde hiçbir sosyal ve koloni davranışı sergilememektedirler. Genellikle bir konakçı derisi üzerinde yaşamını sürdürmeyi seçmeleriyle birlikte eğer başka bir canlıyla deri deriye kontak kurulduğunda diğer canlıya bulaşma da söz konusu olabilmektedir. Eğer uyuz böceği tarafından konakçı olarak seçildiğimizi anlamışsak başkalarıyla temas haline geçmeden önce mutlaka önemler almak durumundayız. Konakçı hücre dışında çok fazla yaşam süreleri olmamalarına rağmen mutlaka mücadelesi yönünde önlem alıp ilaçlama yapılması söz konusu olabilmektedir. Üremelerinin ve vücudumuza girişinin engellenmesi için mutlaka evinizin ilaçlama firması ile iletişime geçip ilaçlatılması gerekebilir.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Uyuz Böceği istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

İnsanlarda uyuz böceği genellikle bilek kısmında ve el parmaklarının arasında bulunmaktadır. Aynı odayı paylaşan kişilerde taşınma söz konusu olabilmektedir. Hatta aynı yastık, yatak ve yorganın kullanılması durumunda da çeşitli kontaminasyonlar meydana gelmektedir. Uyuz böceği tarafından derimizin kullanıldığı belli bir süre sonra anlaşıldığı için önlem almakta geç kalmış olabiliriz. Derimizin altındaki uyuz böceklerinin çiftleşme, beslenme ve yuvalanma faaliyetleri sonucunda derimiz kaşınmaya başlar ve kızarıklıklar meydana gelir. Bu tür durumun meydana gelmesiyle birlikte ilk önce bir sağlık kuruluşunda nedeni araştırılmalı ve daha sonra ilaçlama konusunda uzman olan bir firmadan yardım alıp mücadele edilmelidir. Ankara’da bulunan ilaçlama firmamızla iletişime geçip uyuz böceği ilaçlama fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ankara uyuz böceği ilaçlama firması Alo Böcük.

Uyuz Böceği Mücadele Yöntemleri

Uyuz böceği Mücadelesi profesyonel ekiplerce yapılmalıdır. Ekipler uyuz böceğinin bulunma ihtimalinin bulunduğu her yeri tespit edip REZİDÜEL veya ULV yöntemiyle hacimsel olarak ilaçlamalıdır.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI