Ankara Kene İlaçlama

Adı: Kene
Latince Adı: Family ixodidae
Boyut: Kene larvası 1 mm’den kısa olurken erişkin bir kene ayçiçeği tohumundan daha küçük olabilir.
Renk: Çeşitli renklere sahip olmaktadırlar.
İlaçlama Çeşidi: ATOMİZÖR UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: İklim şartlarına göre 1 yıl, 16-18 derece sıcaklıkta ömürleri 3 yıla kadar çıkmaktadır.
Üreme oranı: Bir dişi kene ortalama 3000 adet yumurta yumurtlayabilmektedir.

Kene küçük yapılı bir canlı olup vücut yapısı alttan ve üstten basıktır. İnsan ve hayvanların üzerine yapışıp onların kanlarını emerek beslenen bir parazittir. Erginleri 8 ayaklıdır. Ayakları göğüs kısmından çıkmaktadır. Özellikle sıcak ve nemli alanları tercih ederler.

Neden Kene İlaçlama Yapılmalı?

Neden Kene İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, İnsan ve hayvan hastalıklarının taşınmasında rol oynayan en önemli vektörlerdendir. Birçok bakteri,virüs, parazit, mantar, protozoa ve solucan kökenli hastalığa sebep olabilirler. Kan emen bir keneyi deriden bilgisizce söküp atmak hastalık bulaşma riskini artırdığından oldukça tehlikelidir. Çünkü çıkarılmaya çalışılan kene tepki olarak midesinde bulunan, mikrop ve bakterilerle dolu kanı tekrar geriye boşaltır. Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığına sebep olurlar.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm kenelerden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Kene İlaçlama Ankara

Keneler ağaçların bol olduğu ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Bazı türleri yaşamını sürdürmek için nemli ortama ihtiyaç duyarlar. Birçok türlerinin dişi ve erkek keneleri insan ve kuşların kanlarından beslenirler. Yaşamları boyunca 4 hayat döngüsü geçirirler. Larva durumunda 6 bacaklı, erişkinliğe geldiklerinde 8 bacaklıdırlar. Her yaşam döngülerinde kanla beslenirler. Kanatları olmadığı için uçma yeteneğine sahip değildirler. Bazı hastalıkların bulaşmasında rol oynamaktadırlar. Keneler kanla beslendiklerinde vücutları normale göre büyür ve şişerler.

Birçok kene türü evlerin içerisine hayvanlarla özellikle köpeklerle taşınırlar, ama bütün yaşamlarını canlıların üzerinde konakçı olarak geçirmezler. Kanı emip beslendikten sonra vücutlarını şişirerek kendilerini konakladığı vücuttan dışarıya atarlar. Eğer evin içinde bir kene saldırısı söz konusuysa üremeleri çok hızlı olabilmektedir. Keneler boyut olarak küçüktür fakat zararları bakımından oldukça önemlidir. Kene mücadelesinde çok dikkatli olunması gerekmektedir. İlk olarak evimizdeki evcil hayvanlarımızın temizliğini iyi yapmalıyız, eğer kene olduğundan şüpheleniyorsak zararını minimuma indirmek için, mümkünse bütün kıyafetler yıkanmalı, evcil hayvanlarımız özenle temizlenmelidir. Kene mücadelesi için en güvenli yöntem keneler hakkında bilgisi olan eğitimli müdahale ekiplerinden yardım istemektedir.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Kene istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Keneler vücudumuza gelip kanımızı emmesini önlemek için ilk önce çevremizin sanitasyonunu sağlamamız gerekmektedir. Çünkü keneler vücudumuzda beslenmek için konaklamaya geldiğinde müdahale sırasında yapılacak yanlış bir hareket kenenin emdiği kanı tekrar kusmasına neden olacak ve bu kusulan kanın içinde zehri ve bakterileri vücudumuza bulaştırmamız anlamına gelecektir. Kene ile mücadele konusunda mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarından görüş ve yardım almak gerekmektedir. Kene ilaçlama fiyatları ile ilgili bilgilendirilmek için Ankara’da bulunan profesyonel Kene ilaçlama firmamızla iletişime geçiniz.

Ankara kene ilaçlama firması Alo Böcük.

Kene Mücadele Yöntemleri

Kene mücadelesi uzman ekiplerce profesyonel olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde kenenin vücuda yapışması ciddi hastalıklara neden olabilir. İlaçlama ekipleri tarafından REZİDÜEL veya ATOMİZÖRLERLE yapılan uygulamalar sonucunda çözüme ulaşılmaktadır.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ATOMİZER UYGULAMASI