Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

-Kullanılan ilaçlar insan, hayvan ve bitki sağlığını olumsuz etkiler mi?

İlaçlama sırasında kullanmış olduğumuz ilaçlar BAYER’in insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen kokusuz, lekesiz ilaçlarıdır. İlaçlarımız T.C Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup, WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nun tavsiye ettiği ilaçlardır. ALO BÖCÜK prensip olarak Entegre Zararlı Yönetimi (IPM)’ni hedeflerinin en başına koymuştur. Entegre zararlı yönetiminde zararlıyla mücadele ederken insana ve çevreye en az zararı vermek temel kuraldır.

-İlaçlama işlemi sırasında evden ayrılmak gerekiyor mu?

Zararlılarla mücadelede zararlının çeşidine ve miktarına göre mücadele yöntemlerimiz de değişmektedir. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılan ön tespit çalışmasında hangi tür mücadele yolunun izleneceğine karar verilir. Böylece en etkili ve uygun yöntem belirlenerek evden ayrılmadan veya 6 saat ev boşaltılarak yapılan uygulamalardan birisi tercih edilir.

-Uygulamadan sonra böcek görülür mü?

Uygulama işleminden sonraki bir hafta eskiye oranla sayıları azalmasına rağmen böcek görmeniz olasıdır. Çünkü böcekler ilaçlamanın ardından ölürken yumurtalarını da etrafa bırakırlar, ancak böcek ilaçları yumurtaları öldüremediği için bir süre daha böcek görmeniz normaldir. Ergin forma geçtiklerinde ilacın uzun süre etkili olması sebebiyle onlar da temas ettikleri takdirde öleceklerdir. Ancak bazı nadir durumlarda ilk ilaçlamadan 3-4 hafta sonrasında ikinci bir ilaçlama gerekebilir.

-İlaçlamadan sonra temizlik yapmak gerekir mi?

İlaçlama yapılan alanda 2 gün boyunca ıslak temizlik yapılmasını önermemekteyiz. Zaten kullandığımız Bayer ürünleri lekesiz ve kokusuz olduğu için de temizliğe ihtiyaç yoktur.

-İlaçlama öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

İlaçlama yapılmadan önce açıkta yiyecek bırakılmamalıdır. Eğer mutfak ilaçlanacak ise tabak, bardak gibi şeylerin açıkta bırakılmamasında fayda vardır. Pompa ile uygulanan ilaçlamada kapı ve pencereler kapalı tutulmalıdır. Jel uygulamada herhangi bir önlem ve hazırlığa gerek yoktur.

-İlaçlama yapmak neden önemlidir?

Haşereler insanlara verdikleri direkt zararın yanısıra taşıdıkları pek çok hastalık ve mikrop yüzünden de insan sağlığını olumsuz etkilerler. Tifo, tifüs, veba, sarılık, mantar, alerjik reaksiyonlar, astım, hepatit vb. haşere ve kemirgenlerin neden olduğu hastalıklardan bazılarıdır. Ayrıca etrafta oluşturdukları kötü kokular, bıraktıkları dışkılar ve kötü görüntü yüzünden de yaşam alanlarımızı ilaçlamalıyız.

-Hangi ilaçlama yöntemini önerirsiniz?

İlaçlama yöntemlerimiz probleme göre değişmektedir. Örneğin jel ilaçlama hamamböceği, kalorifer böceği, oryantal hamamböceği, karafatma gibi böcekler üzerinde etkilidir, ancak pülverizatörlerle gerçekleştirdiğimiz uygulamalar tüm haşere türleri üzerinde etkilidir.

-İkinci ilaçlama yapmak gerekir mi?

Bazı haşere problemlerinde, böcekler ilaçlama sonucu ölürken yumurtalarını da etrafa bırakırlar. Hiçbir ilaç yumurtaları yok etmediği içinde ortamda ilaçlamadan sonra nadir de olsa böcek görme ihtimali vardır. Böyle durumlarda ilk ilaçlamadan 3-4 hafta sonra ikinci bir ilaçlama yapmak gerekebilir.

-Çalışma saatleriniz ve günleriniz nasıl?

Uzman ve tecrübeli kadromuzla 7 gün 24 saat hizmet vermekte, sizlere en hızlı şekilde anlık çözümler üretmekteyiz.

-Ekiplerinizin uygulama belgeleri var mı?

2 ziraat mühendisi, 1 biyolog ve 5 biosidal ürün kullanma belgesine sahip uzman ve deneyimli kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.

-İlaçlama seçimi ve dozu nasıl ayarlanır?

İlaç seçimi ve doz ayarlamaları bu konuda yeterli eğitim ve bilgiye sahip olan mesul müdür tarafından yapılır. Mesul müdür, T.C Sağlık Bakanlığı’nın ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nun belirlediği standartlara ve kurallara tamamen riayet ederek bu ayarlamaları gerçekleştirir.

-İlaçlama fiyatı ne kadar?

İlaçlama Fiyatları ilaçlama uygulaması ve haşere türüne göre değişmektedir. 100 mt kareye kadar standat başlangıç fiyatını sorunuz, ilaçlama için bazen ikinci ve üçüncü ilaçlama da gerekebilir. Daha detaylı bilgi için lütfen 0312 483 52 19 numaralı ilaçlama hattımızdan iletişime geçiniz.

fumigasyon

FÜMİGASYON

FÜMİGASYON NEDİR ?

FÜMİGASYON bir tür zararlılardan korunma yöntemidir. Zararlı olduğu düşünülen haşere böcek akarlar ve bakterileri kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fümigant verilerek boğulur.

FÜMİGASYON çok tehlikeli operasyondur. Genellikle FÜMİGASYON yapılacak işletmeden resmi sertifika gibi yasal belgeler ve tedbirler istenir. İlk FÜMİGASYON yapılacak alan sızdırmaz bir çevrede olmak zorundadır. Daha sonra Fümigant fümige edilecek alana bırakılır. Bu alan belli bi süre kapalı tutulur ki fümigant tüm alana yayılsın ve kurtulmak istenen zararlıları imha etsin. FÜMİGASYON konusunda Profosyönelleşmiş TEKTAŞ İLAÇLAMA ALO BÖCÜK sizlere FÜMİGASYON ile ilgili tüm hizmetleri sunmaktadır. TEKTAŞ İLAÇLAMA ALO BÖCÜK Fümigasyon uygulamasını vermiş olduğu hizmet alanları: Konteyner, Palet, Gıda, İhracat ve Ev gibi hizmetler bunların bazılarıdır.

FÜMİGASYON firmaları arasında Ankara’da Tek en kapsamlı ve en garantili iş yapan firma olduğunu Sertifikalı Fümigasyon Hizmeti sağlamasından da anlayabilirsiniz.

Acil İletişim için : ALO BÖCÜK 483 52 19

FÜMİGASYON uygulamasında dikkat edilmesi gereken hususlar ;

  1. FÜMİGASYON işlemi tehlikeli ve ölümcüldür.
  2. FÜMİGASYON sahasında ve bitişiğinde insanlar ve hayvanlar bulunmamalıdır.
  3. FÜMİGASYON işlemi en az bu konuda bilir ve sertifikalı operatör tarafından yapılmalıdır.
  4. FÜMİGASYON yapılacak zemin beton olmalı ve taban üzerine ürün konulacak şekilde ızgaralar yerleştirilmelidir. Eğer zemin toprak ve ya tahta ise gazın sızmaması için tabana branda bezi ve ya naylon konulmalıdır.
  5. FÜMİGASYON’da kullanılacak fümigantların özellikleri ve fümige edilecek haşerenin yapısı ve nitelikleri iyi bilinmelidir.
  6. FÜMİGASYON uyulamasından sonra FÜMİGASYON tarihi, yeri, ürünün cins ve miktarı, ambalaj durumu,kapatılan çadır veya fümigasyon hücresi gazlama oda adedi, hacmi, Kapanış ve Açılış tarih ve saati, FÜMİGASYON operatörünün adı ve soyadı ve en son FÜMİGASYON yapılanan alanın tehlikeli olduğunu ve bu tehlikelere karşı gerekli tedbirleri aldıracağıan daire yazılar asılması gerekir.

Uygun Böcek ilaçlama fiyatları ve detaylı bilgi için lütfen ilaçlama uzmanımızla görüşünüz. Ankara İlaçlama Firması Alo Böcük

Sivrisinek, karasinek, hamamböceği, pire, tahtakurusu, akrep, örümcek, karınca ve daha sayamadığımız yüzlercesinin ilaçlamasını yapmaktayız. Ankara Böcek İlaçlama firmasıyız. Siz bırakın bunları düşünmeyi sizler için sorun olmaktan çıkaralım.

Yazımızı okuduğunuza göre artık böcek ve haşereler sizin için sorun olmaktan çıktı demektir.

Konusunda profesyonel uzman kadromuzla Çankaya ilaçlama 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz..

Ara
Yol Tarifi