Açık Alan Mücadele Yöntemleri

Motorlu Sırt Atomüzörü Uygulaması

Motorlu Sırt Atomizörü Nedir?

AÇIK ALAN HAŞERE MÜCADELE YÖNTEMİNDE MOTORLU SIRT ATOMİZÖRÜ UYGULAMASI

  • İlaç ve su karışımından veya uygulama yapılacak ıslanabilir vitamin, gübre vb. solüsyonun benzinli motor yardımıyla elde edilen basınç altında damla
    biçiminde ilaçlama yapılacak yüzeylere atılmasıdır.
  • Çok yüksek olmayan ağaçlarda ve her türlü bahçe uygulamasında kullanılabilir.
  • Tektaş İlaçlama ALO BÖCÜK, sadece BAYER’in Sağlık Bakanlığı onaylı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nun tavsiye ettiği ilaçlarla çevre ve insan sağlığına zarar vermeden uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Pülverizatör İlaçlama

Pülverizatör İlaçlama Nedir?

AÇIK ALAN HAŞERE MÜCADELE YÖNTEMİNDE PÜLVERİZATÖR İLAÇLAMA UYGULAMASI

PÜLVERİZATÖR İLAÇLAMA

  • Etkili madde sıvı bir taşıyıcı içinde damlalar şeklinde iletiliyorsa bu tip mücadele araçlarına pülverizatörler denir.
  • İlaç ve su karışımından elde edilen solüsyonun, basınç yardımıyla belli meme çapları kullanılarak damla biçiminde ilaçlama yapılacak yüzeylere atılmasıdır.
  • Bu uygulamada rezidüel (kalıcı) bir ilaç kullanılır. İlaçlanan yüzeyden geçen haşere sentetik preperatlarla kaplı ilacın yüzeyindeki sentetik koruyucuyu testere yapısındaki ayakları ile patlatır ve vücuduna bulaştırır. İlaçtan tahriş olan vücutlarını yalayarak temizlendikleri için bünyesine alır ve sindirim sistemini tahrip ederek ölümüne yol açar.
  • Çok yüksek olmayan ağaçlarda ve açık alan ilaçlamalarında rahatlıkla kullanılabilir.
  • Tektaş İlaçlama ALO BÖCÜK, sadece BAYER’in Sağlık Bakanlığı onaylı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü)’nun tavsiye ettiği ilaçlarla çevre ve insan sağlığına zarar vermeden uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

ULV Başlıklı Motorlu Sırt Atomizörü

ULV Başlıklı Motorlu Sırt Atomizörü İlaçlama Nedir?

AÇIK ALAN HAŞERE MÜCADELE YÖNTEMİNDE ULV BAŞLIKLI MOTORLU SIRT ATOMİZÖRÜ İLAÇLAMA UYGULAMASI

Kullanılacak en uygun ilaçların damla boyutları 20-100 mikron olacak şekilde uygulanmasıdır. Bu mücadelede amaç ilacın uzun süre askıda kalmasını sağlamaktır. Havadaki uçkun böceklerin anında sinir sistemlerine etki ederek ölmelerini sağlar. Ayrıca ilaç yere düştüğünde de zeminde bulunan böceklerin sindirim sistemini bozarak ölümlerine sebep olur.