Ankara Tatarcık İlaçlama

Adı: Tatarcık
Latince Adı: 
Boyut:
Renk: 
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri:
Üreme oranı:

Tatarcık Erginleri 2-5 mm boyunda, oldukça uzun bacaklara sahip, istirahat halindeyken kanatlarını karın üzerinde “V” harfi şeklinde tutmaları, kanatları dahil bütün vücudunun kıllı olmaları ve kan emmek için yöneldikleri konakçısına konmadan önce çevresinde kısa sıçramalarla uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde kolayca tanınırlar. Tüm sıcak ülkeler ve Akdeniz ikliminde bol miktarda bulunurlar. Sadece dişi cinslerinin kan emdiği bu sineklerin erişkinleri sivrisineği andırır.

Neden Tatarcık İlaçlama Yapılmalı?

Neden Tatarcık İlaçlama Yapılmalı sorusuna cevaben, Tatarcık Soktukları yerde şiddetli ağrı, kızarma ve kaşıntıya neden olurlar. Sivrisineklerden daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emer. Türkiye’de insan sağlığı için en tehlikeli böceklerdendir. Tatarcığın ısırmasının ardından kaşıntıyla görülen Şark çıbanı zamanla büyük bir yaraya dönüşür.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm tatarcıklardan “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Tatarcık İlaçlama Ankara

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Tatarcık istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Ankara tatarcık ilaçlama firması Alo Böcük.

Tatarcık Mücadele Yöntemleri

Mücadele ergin ve larva dönemlerinde yapılmalıdır. Nisan ayından başlanarak larva alanlar (çöplükler, organik atık bakımından zengin olan yerler, hayvan barınakları veya fosseptimalakler) insektisitlerle ilaçlanmalıdır. Ergin mücadele ULV ve atömizerlerle yapılmalıdır.

JEL UYGULAMASI

REZİDÜEL UYGULAMASI