Ankara Bit İlaçlama

Adı: Bit
Latince Adı: Family pediculidae
Boyut: Erişkinlerin 2 – 4,2 mm arasında uzunlukları değişmektedir.
Renk: Beyazımsı renkten gri renk skalasında çeşitlilik göstermektedir.
İlaçlama Çeşidi: ULV UYGULAMASI, , REZÜDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: 20 gün kadar ortalama yaşam süreleri vardır.
Üreme oranı: Üreme oranı bit çeşidine göre değişmekte olup dişi bir saç biti 50–100 ortalama, vücut biti ise 200’e kadar yumurtlamaktadır.

Küçük, kanatsız, yassı ve renkleri kirli beyazdan, kahverengi-siyaha varan asalaklardır. Dişi bit sirke denilen yumurtalarını tek tek veya topluluk halinde saç, tüy ve kıl diplerine bırakırlar. Bitler kopan deri parçaları, deriden salgılanan yağ ve bazen kan ile beslenirler. Baş biti, vücut biti, kasık biti gibi türleri bulunmaktadır. Genelde kış aylarında ve temizliğin pasif olduğu yerlerde görülür.

Neden Bit İlaçlama Yapılmalı?

Neden Bit İlaçlama Yapılmalı sorusuna cevap olarak, Bitler yapı olarak çıplak gözle algılanamadığı için insanların bünyesine çok rahat yerleşebilir ve delgeç tırnaklı yapıları sayesinde bulundukları alanda hem barınırlar hem de kan emerler. Bitler bu kan emişi sırasında diğer yerleşkeler aracılığı ile aldıkları mikrobu kolayca bulaştırabilirler. Bu mikrop vücudumuza tifo, humma gibi bulaşıcı rahatsızlıkları bulaştırır.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm bitlerden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Bit İlaçlama Ankara

Erişkin bir bit 2 – 4,2 mm boydadır, kanatsızdır ve basık bir vücuda sahiptir. Beyazımsı renkten gri renge değişkenlik göstermekte olup bacaklarının arkasında çengelimsi pençeleri vardır. Bitler insanlar ve kuşlar üzerinden beslenen parazit haşerelerdir. Kuş biti, saç biti ve vücut biti olmak üzere çeşitleri vardır. Kıyafetlerin dikiş yerlerinde ve kıvrımlarında bulunması ihtimal olan bitler ayrıca insanlardan da beslenebilmektedirler. Çünkü kuşlarda da bitler mevcut olabilmektedir, kuşlarla temas halinde olan kişilere de biti geçmesi ve bit tarafından ısırılması da mümkündür. İnsanlarda en yaygın olarak karşılaşılan bit türü saç bitidir ve temizlik eksikliğinin bir göstergesi değildir. Saç bitleri kısa ya da uzun saçlarda bulunabilir. Saç bitleri ayrıca kulağa yakın noktalarda ya da ensede saç çizgilerinin olduğu yerlerde de karşımıza çıkabilmektedir. Sirke olarak adlandırılan bit yumurtaları özel bir salyayla konakçı canlıya tutunurlar. Bit yumurtaları beyaz renklidir ve saç derisinde konuşlanırlar. Vücut bitleri saç bitlerinin aynısıdır fakat kafa derisi yerine kıyafetlerde konaklamayı tercih ederler. Vücut biti istilası sürekli bir kaşıntının olması ve vücutta kırmızı kaşıntı izlerinin olmasıyla anlaşılır. Bu ısırıklar deri enfeksiyonuna sebep olmaktadır.

Dişi bir saç biti 30 gün boyunca normalde 5–6 adet yumurta yumurtlamaktadır. Saç biti insanın kafa derisine özel bir sıvı ile yumurtalarını tutturur. Günde birkaç kez kan emerek 1–2 gün boyunca yaşamlarını sürdürebilirler. Eğer ağır bir şekilde bit istilasına uğranmışsa kirpiklerde ve kaşlarda dahi rastlanabilmektedir. Bit yumurtaları insan kafa derisinde 3 güne kadar yaşayabilmektedir ve kafa derisine tutunduktan 5–10 gün sonra yumurtadan çıkmaktadırlar. Saç bitleri insanların birbirleriyle yakın temaslarında transfer olabilmektedir. Ayrıca ortak kullanılan tarak, yastık ve şapka ile de taşınabilen haşerelerdendir. Bitlerle mücadele konusunda uzman ilaçlama danışmanınız önemli bilgi ve tavsiyeleri sizlerle paylaşmasına rağmen ilk önce alınması gereken tedbir mutlaka bir medikal destek almak olacaktır.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Bit istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Çoğunlukla bitler tarafından istila edilen bir konakçı canlı kaşınmanın şiddetine göre bakteriyel enfeksiyonlara da sebep olabilmektedir. Yakın temaslar halinde bulunulması durumunda ya da aynı eşyaların kullanımı esnasında bit transferinin çok çabuk olacağından dolayı mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir bitlerle mücadele. Yumurtaların saç derisine tutunması ve üremelerinin orda meydana gelmesi, hatta bu yumurtaların eşyalara bulaşma ihtimalinin olması durumunda ilaçlama yapmak garantili bir çözüm olacaktır. Bit istilası temizlik ya da hijyen eksikliği değildir. Bu yüzden her zaman her yerde karşılaşılabilecek haşerelerdendir. Sizler de bunun bir problem olmaya başlamasını önlemek ve etkilenildiği durumda en ufak zararla durumu atlatmak için bit ilaçlama konusunda uzman bir ilaçlama ekibiyle iletişime geçiniz. Bu işi profesyonel bir biçimde yapmaya her zaman hazır olan Ankara bit ilaçlama firmamız ile iletişime geçip bit ilaçlama fiyatları hakkında bilgi sahip olunuz.

Ankara bit ilaçlama firması Alo Böcük.

Bit Mücadele Yöntemleri

Bit sorununa hijyenik ortamlar başlangıçtır. Bit ile mücadele Bitin vücuda bulaşması halinde vücut temizlenip ilaçlanmalı yaşadığımız alanlar REZÜDİEL veya ULV ilaçlama yöntemleriyle dezenfekte edilmeli, eşyalarımız tamamen elden geçmelidir.

ULV UYGULAMASI

REZÜDÜEL UYGULAMASI