Ankara Karasinek İlaçlama

Adı: Karasinek
Latince Adı: Family calliphoridae
Boyut: Erişkin bir karasinek 9-22 mm arasında değişmektedir.
Renk: Koyu renkli, zeytin yeşili gövdeye sahip ve siyah bacakları vardır.
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI, ATOMİZER UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Ortalama ömürleri 6 haftadır.
Üreme oranı: Yaşamları boyunca 2000 adet kadar yumurtlamaktadırlar.

Bu zararlılar ev sineği olarak bilinir. Uzunluğu 5-8 mm arasında değişen, rengi genel olarak koyu gri ve siyah olan ve uçabilen bir sinek türüdür. Karasinek insanların yaşadığı en soğuk iklimden en sıcak iklime kadar bütün mesken yerlerde bulunabilir. Çöpler ve çürümekte olan organik atıklarla beslenirler.

Neden Karasinek İlaçlama Yapılmalı?

Neden Karasinek İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, Ağız yapıları sokma-ısırma niteliği taşımadığı için yalayıcı-emici özellikte gelişmiştir. Bu nedenle insan ve memelileri sokmamakla birlikte bacakları ve vücutları aracılığı ile binlerce hatta milyonlarca zararlı madde ve mikroorganizmayı insanların yiyecek ve içeceklerine bulaştırmak suretiyle hastalıkların taşınmasında önemli rol oynarlar. Kolera, daire, dizanteri, verem, hepatit, çocuk felci, gıda zehirlenmeleri, salmonellosis gibi hastalıkları taşırlar.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm karasineklerden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Karasinek İlaçlama Ankara

Karasinekler, metalik mavi ya da yeşil renkli gövdeleri olan ve çoğunlukla her yerde karşımıza çıkan sineklerdendir. Ağız kısımları genellikle sarı renktedir. Karasinekler uçarlarken genellikle vızıltılı sesler çıkartırlar ve çöplerin oldukları yerlerde bulunur, oradaki organik materyallerle beslenmeyi tercih ederler. Birçok hastalığın bulaşmasında taşıyıcı görevi görürler ve haşereler olarak görülürler. Karasinekler genellikle dış ortamlarda bulunurlar. Eğer evinizin ya da yaşadığınız mekânın içinde karasineklere rastlıyorsanız, evinize ya beslenmek için topluca giriş yapmışlardır ya da üremelerini evinizin içerisinde gerçekleştirmişlerdir. Eğer evinizde karasineklerin bulunmasını önlemek istiyorsanız, alacağınız önlemlerin başında evinizi sanite etme, çöpleri çok uzun süre evinizde bulundurmama ve çöp kutularının kapaklarının ağızlarının mümkün olduğunca kapalı tutulmasıdır.

Dişi bir karasinek yaşamı boyunca 2000 adet kadar yumurta yumurtlayabilmektedir. Yumurtaları açık sarı ya da gri renktedirler. Larvalar, sıcaklığa bağlı olarak 2 -3 gün içerisinde yumurtalarından çıkarlar. 2- 10 gün içinde kozasından çıkmak için uğraşırlar. Karasinekler, çöplerden, atıkların olduğu yerlerden ve ölü hayvanların vücutlarından beslenmektedirler. Karasinekler ayrıca çok iyi bir polen taşıyıcıdır. Genellikle çiçeklerin tozlaşmasında büyük rol oynamaktadırlar. Gıda kaynakları tükendiği zaman daha kaliteli ve sağlıklı yumurtalar meydana getirmek için bu çiçeklerin nektarlarıyla beslenmektedirler. Karasinek istilasının belirtilerinden bir tanesi sineğin kendisinin görülmesi, diğeri ise yumurtalarına ya da larvalarına rastlanılmasıdır. Erişkin karasinekler evinizde vızıldama sesi çıkararak uçarlar ve çoğunlukla evde bulunan gıdaların üzerinde ya da duvarlarda durmuş bir şekilde karşınıza çıkabilirler. Sineklerle mücadele çoğunlukla kendi yöntemlerimizde kolaydır. Bunlardan bazıları bir materyalle öldürmeye çalışmak ya da karasinekleri cezbedici manyetik öldürücülerle yok etmektir. Fakat bu mücadele yöntemleri çok kısıtlı olmaktadır ve %100 sonuç vermemektedir. Daha etkili çözümler için profesyonel ilaçlama ekibiyle görüş paylaşıp evinizde muhtemel bulunan karasinek yumurtalarıyla da başa çıkmaktır.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Karasinek istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Karasineklerin birçok hastalığı bulaştırma potansiyeli bulunduğu, çoğu zaman mide bulandırıcı sonuçlara da neden olduğu için mutlaka başa çıkılması gereken haşerelerden bir tanesidir. Özellikle havaların ısındığı dönemlerde karşımıza çıkan karasineklerle mücadele konusunda işinde uzman bir ilaçlama firmasıyla ortaklaşa çalışmak sizin ve çocuklarınızın sağlığı açısından önem arz etmektedir. Eğer siz de karasinekler ve karasineklerin verdiği zararlardan kurtulmak istiyorsanız, Ankara’da bulunan ilaçlama firmamızdan karasinek ilaçlama fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ankara karasinek ilaçlama firması Alo Böcük.

Karasinek Mücadele Yöntemleri

Karasinek larvalarının beslenme ve gelişmesi için uygun ortamlar (boşaltılmış çöp bidonlarının içleri, mezbahalar, fosseptikler vb) larva mücadelesi kapsamında ilaçlanır. Uçkun populasyonu arttığında en etkili yöntem bina içi ve dışında ULV veya ATOMİZER İlaçlama yöntemleri (uçkun mücadelesinde kullanılan ilaçlar) ile ilaçlamadır. Ayrıca açık alanlarda dinlenme halinde olan ergin populasyonun kontrolünde rezidüel uygulama da kullanılmaktadır.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ATOMİZÖR UYGULAMASI