Ankara Gümüş Böceği İlaçlama

Adı: Gümüş Böceği
Latince Adı: Family lepismatidae
Boyut: 12-19 mm kadar uzunluğa ulaşabilirler.
Renk: Kahverengi-gri ya da mavimsi gümüş rengindelerdir.
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Ortalama ömürleri 3 – 3.5 yıldır.
Üreme oranı: Çeşidine bağlı olarak günde 2 – 20 arasında yumurtlama kapasitesine sahiptir.

Vücutları 7-10 mm, erginlerinin üst kısmı gümüş renkte, pulcuklarla kaplıdır. Nemli, sıcak ve loş yerleri tercih ederler. Şekerli, unlu maddelerle, kağıt ve kağıt ürünleriyle, pamuk, naylon, nişastalı materyallerle beslenirler.

Neden Gümüş Böceği İlaçlama Yapılmalı?

Neden Gümüş Böceği İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, Yaşadığımız alanlardaki raflar, dolapların arka kısımları, su borusu geçen yerler, klozet, kapı ve pencere çevresi gibi alanları işgal ederler. Mikrop ve bakteri taşımaları bakımından ilaçlanmaları gerekmektedir.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm gümüş böceklerinden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama Ankara

Gümüş böceği, balığa çok benzer ve hareketleri de oldukça yakındır. Baş taraflarında iki tane uzun antenleri, arka kısmında da 3 adet kuyruğu bulunmaktadır. Dişi gümüş böceğinin yumurtaları sayı olarak değişmektedir. Bu sayı günde 2- 20 adet yumurtadır. Gümüş böcekleri yılın her döneminde yumurtlayabilirler ve erişkinliğe 3-4 ay içinde ulaşmaktadırlar. Gümüş böcekleri küflerle ve karbonhidratlarla (şeker, nişasta ve selüloz gibi) beslenirler. Bu da gıdalarınızın (özellikle kuru gıdaların), kıyafetlerinizin, sabun ve şampuanlarınızın, kitaplar, duvar kağıtları ve evde baktığınız bitkilerinizin tehlikede olduğu anlamına gelmektedir.

Gümüş böceği her yerde bulunabileceği gibi özellikle karanlık, nemli ve gıdayı rahat bulabileceği ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Genellikle banyo ve tuvaletlerde, mutfaklarda, kıyafetlerinizin bulunduğu yerlerde, bodrum katlarında karşımıza çıkabilmektedirler. Gümüş böceği özellikle kağıtlara ve kumaşlara karşı aşırı ilgilidir. Henüz açılmamış gıda paketlerinde bile bulunabilme ihtimalleri yüksektir. Varlıklarına zarar görmüş kitap ve kıyafetlerinizden şahit olabileceğiniz gibi, karabibere benzer dışkılarıyla da kendilerini ele verirler. Gümüş böceği nemli ortamları sevdiği ve yumurtalarının bu ortamlarda gelişmeleri çok hızlı gerçekleştiği için, mücadeleye başlamak için öncelikle ortam neminin düşürülmesi gerekebilmektedir. Bazı evde uygulanan yöntemlerle (tarçınla müdahale) gümüş böceğinin yok edilmesi düşünülse de, bu haşereleri ve yumurtalarını öldürmemektedir.

Gümüş böceği yaşarken deri değiştiren canlılardır. Derilerine rastlandığında bu evinizde gümüş böceği varlığının güzel bir göstergesi olacaktır. Gümüş böceğini öldürmek çok kolay bir işlem değildir. Geceleri aktif olan haşereler, karanlıkta ve insanların ulaşamayacakları yerlerde saklandıkları için bu işlem klasik yöntemlerle daha da zor hale gelebilmektedir. O yüzden gümüş böceği istilasından kurtulmak için profesyonel bir uygulama şarttır. Kimyasal olarak uygulama en kalıcı yöntem olabilmektedir. Evinizde gümüş böceği izine rastladıysanız ve gümüş böceği ilaçlama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Ankara’da bulunan konusunda uzman Gümüş Böceği ilaçlama firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Gümüş böceği istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Gümüş böceği ilaçlama işlemini ev tipi ilaçlar ile yaparak, gümüş böceklerini yok etmek neredeyse mümkün değildir.

Genellikle gümüş böceği bulunan alanlarda çok sayıda yumurta mevcuttur. Gümüş böceği ilaçlama servisleri, yapılacak ilaç uygulamasında böcekler ve yumurtalar için aşamalı ilaç uygulaması yapmalıdır.

Bu konuda kesinlikle profesyonel anlamda faaliyet gösteren gümüş böceği ilaçlama şirketleri ile görüşüp, hizmet alınmalıdır.

Gümüş Böceği İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Entegre haşere ve böcek mücadelesi konusunda alanında uzman ve eğitimli kadrolar tarafından yapılmalıdır. Gümüş böceği ilaçlama firmaları, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ve yine Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygun, eğitimli, yetkin uygulayıcılardan oluşmalıdır. Bütüncül yaklaşımlı haşere kontrol süreci sorunun çözümü ve sağlıklı mücadele açısından önemlidir. Gümüş böceği ilaçlama firması olarak, en ekonomik ilaçlama fiyatları ile garantili ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Gümüş böceği dahil her tür haşere ilaçlaması yapılacak alan üzerinde ilaçlama yöntemleri belirlemesi yapılmadan öncesinde tespit edilmesi gereken en önemli unsurlarından biri de haşerenin türünün belirlenmesidir. Türü belirlenmiş olan haşerenin yaşam alanları ve yuvaları belirlenerek ve uygulanacak ilaç türü ve yöntemi netleştirilir. Haşere ve böceklerin yumurtalardan çıkacak olan yavruları için ikinci bir uygulama yapılıp yapılmam kararı alınır. Gümüş böceği ilaçlama servisleri, İlaçlama sonrasında ise alınacak önlemler alan kullanıcılarına anlatılmalıdır.

Alanında akademik eğitime sahip uzman ekibimiz ile profesyonel anlamda ilaçlama işlemi uygulayan şirketimiz genel olarak diğer böcek türleri ve haşere ilaçlama işleminde bütüncül ilaçlama yöntemi uygulamaktadırlar. Tespit, uygulama ve önlem olarak işleyen bu sistem böcek ve haşerelerin yok edilmesinde etkin sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Gümüş böceği ilaçlama, sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı tercih eden eklem bacaklı böcek türlerinden olan gümüş böceklerinden tamamen kurtulmanın tek yoludur. Yaşadıkları alanlara göre siyahtan beyaza kadar farklı birçok renkte ve boyutta bulunan gümüş böcekleri genellikle gümüşümsü renkleri nedeni ile bu adı almışlardır. En önemli özellikleri başlarının uç bölümünde yer alan iki çift antenleridir. Bu antenler besinlerin yerlerini tespit etmeye ve kendi aralarında iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Özellikle kapalı alanların nemli ve rutubetli bölgelerinde yaşayan ve çok hızlı üreyebilen bu haşereleri yok edebilmek için gümüş böceği ilaçlama yaptırmak gereklidir. Böcek ilaçlama yaptırılmadan yok edilemeyen bu haşerelerden kurtulmak için kaliteli gümüş böceği ilacı kullanılması da büyük önem taşır.

Gümüş Böcekleri Yaşam Alanlarımıza Nasıl Girer ?

Ev ve iş yerlerine kolayca sızıp en ufak çatlaklarda dahi yuvalanıp çoğalabilen gümüş böcekleri genellikle geceleri beslenmektedirler. Boyları 1 cm ile 3 cm arasında değişebilen gümüş böcekleri oldukça hızlı üreyebilen canlı türüdür. Her defasında 100- 130 aralığında yumurta bırakabilen gümüş böceği her türlü ortama kolayca adapte olabilme özelliğine sahiptir. Halk arasında yaygın olarak bilinen diğer bir adı da gümüşçün olan böcek salgıladığı salya ve dışkı nedeni ile oldukça zararlıdır. Bu zararlı salgılardan, korunmak için kaliteli ilaçlarla gümüş böceği ilaçlama uygulaması yaptırmak gerekir. Firmamız, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla güvenilir ilaçlama uygulaması yapmaktadır.

Yiyeceklerin üzerinde taşıdığı bakteri ve mikropları bırakarak çeşitli hastalıklara doğrudan ya da dolaylı şekilde neden olan bu haşerelerden kurtulabilmek için böcek ilaçlama firmaları tarafından gümüş böceği ilaçlama hizmeti almak şarttır.

İnsanların yaşadığı alanlarda her türlü hijyen koşuluna rağmen sıklıkla görülebilmekte olan gümüş böcekleri oldukça zararlı haşere gruplarındandır. Her türlü nemli ve ılık alanda yaşama yetisine sahip gümüş böcekleri kağıt, tekstil, hububat ve hatta naylon yiyebilmekte ve paketlenmiş yiyeceklerin içine dahi girebilmektedir. Genellikle banyo, mutfak, lavabo, restaurant, lokanta, cafe, fırın gibi alanlarda ve duvar dipleri gibi alanları saklanmak üzere kullanan gümüş böceği birçok mikrobun taşıyıcılığını yapmaktadır. İnsan sağlığı için ölümcül hastalıklara dahi yol açan mikroorganizmaları barındıran gümüş böceği ile mücadele oldukça geniş kapsamlı yapılmalıdır. Gümüş Böceği İlaçlaması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Ankara gümüş böceği ilaçlama firması Alo Böcük.

Gümüş Böceği Mücadele Yöntemleri

Gümüş böceğiyle mücadelede uzman ekiplerden yardım alınmalıdır. İlaçlama ekipleri hacimsel ULV uygulamaları veya REZİDÜEL uygulamalarla sorunu çözeceklerdir.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI