Ankara Lağım Sineği İlaçlama

Adı: Lağım Sineği
Latince Adı: Familypsychodidae
Boyut: Tipik olarak 2 – 5 mm uzunluğunda
Renk: Açık gri ya da yanık ten renginde
İlaçlama Çeşidi: ULV UYGULAMASI, REZÜDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: 1 ila 3 hafta arasında yaşamını sürdürürler.
Üreme oranı: Uygun ortamlarda 30 ila 100 arası yumurtlarlar.

Lağım sinekleri 1,5 – 5 mm büyüklüğünde, açık gri ya da sarımsı kahverengi renginde açık renkli kanatlara sahip sineklerdir. Gövdeleri ve kanatları uzun kıllarla kaplıdır. Lağım sineği, hareketsiz haldeyken kanatlarını kendine has bir şekilde gövdesinin üstünde, adeta bir çatı oluşturarak kapatır. Lağım sinekleri, evlerde banyolarda, mutfaklarda ya da bodrum duvarlarında bulunurlar.

Neden Lağım Sineği İlaçlama Yapılmalı?

Neden Lağım Sineği İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, İsimlerinden de anlaşılabileceği gibi, evlerde kanalizasyonlarda ve logarlarda bulunurlar Lağım sineği larvaları kanalizasyon pisliği organik maddelerle beslenirler. Mikrop ve bakteri taşırlar.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm lağım sineklerinden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Lağım Sineği İlaçlama Ankara

Lağım sineği genellikle kısa boylu, tüylü yaprak şeklinde kanatları olan bir haşeredir. Kanatları vücutlarıyla oranlandığında büyüktür. Lağım sinekleri iyi uçamazlar, uçarken düzensiz bir uçuş tarzları vardır. Yetişkinleri duvarlarda çoğunlukla duvarda sabit dururken gözlemlenirler. En önemli özelliklerinden biri de ısırmazlar. Evlerimizde özellikle mutfaklarımızda hijyenik olarak istenmeyecek olan bir haşere türüdür. İnsanlara direkt olarak hastalık bulaştırmazlar ama mutfakta görülmeleri halinde gıdalarınıza kirlilik bulaştırabilirler. Bazı insanlara da astıma neden olduğu ve tetikledikleri de bilinmektedir.

Lağım sinekleri genellikle yumurtlamalarını lağımlarda gerçekleştirirler. Yumurtaları kahverengi ya da krem rengindedir ve 32-48 içinde yumurtadan çıkarlar. Larvaları jelatinin kuru maddeden beslenirler ve 9-14 günde erişkinliğe gelirler. Lağım sineği larvaları düşük oksijenli ve yüksek sıcaklıklı ortamlarda yaşamlarını sürdürebilirler. Lağım sinekleri çok çabuk büyürler ve birkaç gün içinde çoğalırlar. Lağım sinekleri meyve sinekleriyle karıştırılabilirler, bu yüzden önceden birkaç gözlem onlar hakkında bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırabilir. Mücadele yöntemlerinden en önemlisi yetişkin lağım sineklerini yok etmektir. Eğer uygun bir şekilde uygulama yapılırsa, evinizde muhtemel olan yumurtalarını öldürmüş olacak ve hâlihazırda bulunan lağım sinekleri de öldükten sonra tamamıyla kurtulmuş olunacaktır.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Lağım Sineği istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Uygulanacak ilaçlama yöntemiyle, lağım sineğinin içinde konakçı şekilde giren ve enzim sistemine müdahale edilecektir. Eğer çevrenizde lağım mevcutsa kurutulması ve müdahale edilmesi gerekmektedir. Lağım sineklerinden kurtulmak için profesyoneller tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir. Daha fazla ayrıntılı bilgi için lağım sineği ilaçlama fiyatlarını firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Ankara lağım sineği ilaçlama firması Alo Böcük.

Lağım Sineği Mücadele Yöntemleri

Mücadelede en etkin yol sineklerin üreme yerlerini temizlemektir. Daha sonra uzman ekipler tarafından yapılan REZİDÜEL ilaçlama veya ULV yöntemiyle sorun çözülmektedir.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI