Ankara Çiyan İlaçlama

Adı: Çiyan
Latince Adı: Class chilopoda
Boyut: Türüne göre 4 – 152 mm arasında uzunlukları değişmektedir.
Renk: Renkleri çeşitlilik göstermektedir. Fakat en çok karşılaşılan renkleri kahverengi ve kırmızımsı turuncu renktir.
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: 1 yıldan 6 yıla kadar yaşam süreleri olabilmektedir.
Üreme oranı: Bir çiyan ortalama 10 – 50 adet yumurtlamaktadır.

Sarı, kızıl, kahverengi, siyah renklerde görülen haşere türüdür. Çok hızlı hareket eden, uzun vücuda sahip, eklembacaklılar şubesine ait çok bacaklı bir türdür. İri türleri zehirlidir. Yılanlardan ayıran en önemli özelliği ayaklarının olmasıdır. Boyları 3-10 cm arasındadır. Böcekler ve hayvanlarla beslenirler. Nemli ortamları sevmeleri sebebiyle yaşama alanları olarak genellikle bu tür mekanları tercih ederler.

Neden Çiyan İlaçlama Yapılmalı?

Çiyan insanlar için tehlikeli bir canlı olması sebebiyle evinizin herhangi bir bölümünde ortaya çıkması üremesi halinde sizlere zarar verebilir. İri türleri zehirlidir. Üzerinde bulunan ayakların zehirli birer ok gibi olması sebebiyle vücudunuzla herhangi bir şekilde temas etmesi halinde sizi ısırıp, zehirleyebilir.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm çiyanlardan “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Çiyan İlaçlama Ankara

Çiyanlar chilopoda sınıfına aittirler. Çiyanın İngilizce adının anlamı ‘’100 ayaklı’’ dır. Aslında bu biraz yanıltıcı olmakla birlikte çiyanlar 15 -177 çift ayağa sahip olabilirler. Çiyanların uzun bir gövdesi bulunmakta ve vücudunun her segmentinde birer çift ayağı bulunmaktadır. Türüne bağlı olarak 4 ila 152 mm arasında uzunlukları değişmektedir. Çiyanların kafasında iki tane hassas antenleri vardır. Çiyanların küçük bir ağızları vardır. Etçil olmakla birlikte geceleri gıda avına çıkan haşerelerdendir. Solucan, örümcek ve küçük omurgalı hayvanları etkisiz hale getirmek için pençelerini kullanmaktadır.

Çiyanlar evde nadiren görülen bir yaratıktır fakat yumurtalarını bulabilmek zordur. Birçok çiyan yumurtası toprak altında depolanır. Ilımlı bölgelerde yumurtlama olayı yazın ve ilkbahar ayında meydana gelmektedir. Tropik bölgelerde ise yumurtlama olayını yılın her ayı gerçekleştirebilirler. Çiyanlar doğada genellikle dayanıklı varlıklardır ve birçok tür çiftleşmelerini temas olmadan yapabilirler. Erkek çiyanlar yumurtalarını bir ağ çizerek orada depolarlar. Dişi çiyanlar ise bu ağları bulur ve çiftleşme böylece gerçekleşmiş olur. Yumurtlama lokasyonları birçok türe göre değişiklik göstermektedir. Birçok çiyan türünün yumurtaları çatladıktan sonra ortaya çıkan yavrular erişkinlerinin minyatürü gibidir. Yumurta çatladığında birkaç ayakla doğarlar, birçok deri değiştirme olayından sonra da geriye kalan bacakları kazanırlar. Çiyanlar kış aylarında genellikle nemli, karanlık ve tenha yerlerde saklanırlar. Çiyanlar evlere girerler ama gün içinde gezinmezler. Çoğunlukla onları banyolarda, mutfaklarda, çamaşır odalarında ve bodrum katlarında görebiliriz. Görüntüsü açısından da ürkütücü olan bu haşerelerle mücadele etme konusunda hassas davranılması gerekmektedir. Fiziksel olarak kendimizin yapacağı mücadele yetersiz kalacaktır ve yumurtalarının evinizde olması durumunda tekrar tekrar üreyeceği ve çoğalacağı için mutlaka ilaçlama yapılmasına gerek duyulmaktadır. Çünkü ilaçlama ile mücadele daha garanti sonuçlar vermektedir. Çiyan ilaçlaması hakkında bilgi ve yardım almak için lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Çiyan istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Çiyanlar zehirli canlılardır. Zehirlerini avlarına saldırmak, kendisini besin olarak göre doğal düşmanlarına ve diğer yırtıcı hayvanlara karşı korunmak için kullanırlar. Çiyan zehri normalde insanın hayatını tehlikeye sokan bir zehir değildir fakat ısırıkları acıtabilir. Çiyanların çeşitleri vardır:

  • Ev Çiyanları
  • Dev Çöl Çiyanları
  • Zehirli Çiyanlar
  • Kızıl Çiyanlar
  • Açık Renkli Çiyanlar

Sizler de çiyan istilası ile baş başa kalmış iseniz ya da önceden önlemini almak istiyorsanız. Ailenize ve evinize gelecek muhtemel zararları önlemek adına mücadele etmek istiyorsanız gelin Ankara’da bulunan uzman çiyan ilaçlama ekibimizle tanışın ve çiyan ilaçlama fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olun.

Ankara çiyan ilaçlama firması Alo Böcük.

Çiyan Mücadele Yöntemleri

Bireysel önlemler maalesef bu böcek türünü ortadan kaldırmamaktadır. Profesyonel hizmet veren bir ilaçlama firmasından yardım almanız oldukça önemlidir. Hiçbir şekilde temas edilmeyip, yardım istenmelidir. Profesyonel ekipler tarafından REZİDÜEL veya ULV yöntemleriyle mücadele gerçekleştirilir.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI