Ankara Hamam Böceği İlaçlama

Adı: Hamamböceği
Latince Adı: Orderblattaria
Boyut: 50 mm’ye kadar uzayabilmektedirler. Tropikal iklimlerde daha da uzun olabilirler.
Renk: Açık ve koyu kahverengi
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI, ULV UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Ortalama ömürleri 2,5 – 3 yıldır.
Üreme oranı: Bir dişi hamamböceği yaşamı boyunda 6-90 adet yumurta bırakır.

Alman Hamamböceği

Kalorifer böceği olarak da bilinen bu böcek açık kahverengi renkte olup ön göğüs bölgesinde iki koyu bant taşırlar. Yetişkin boyu 1-2 cm olan diğer iki türe göre en ufak olan hamamböceği türüdür. Sıcak, nemli, karanlık ve rahatsız edilmeyecekleri yerlerde yuvalanırlar. Elektrikli cihazların motor kısımları, gıda depoları, duvarlardaki yarık ve çatlaklar, dolap ve raf arkaları, mutfak tezgahlarının alt kısımları, elektrikli ekipmanlar vb. yerlerde yaşamayı tercih ederler. Yatay ve dikey yüzeylerde hareket edebilirler.

Amerikan Hamamböceği

30-50 mm boylarında olup, kızıl kahverengindedirler. Kanatlı ve bilinen en büyük hamamböceğidir. Anavatanları Amerika kıtası olmasına rağmen dünyanın her yerine yayılmışlardır. Daha çok bodrum ve kalorifer daireleri gibi sıcak, nemli ve karanlık yerleri severler.

Karafatma

Karafatma Oval biçimli, parlak siyah ve çok koyu kahverengindedir. 25-30 mm boyundadırlar. Erkeklerin kısa kanatları işlevsel olup, dişilerin ise körelmiştir. Alman hamam böceğinden büyük, Amerikan hamam böceğinden ise küçüktür ve uçamaz. Aynı boyutlarda ve siyah olan Blaps cinsinden böcekler için kullanılan karafatma adı Doğu hamam böceği için de kullanılmaktadır.

Doğu Hamamböceği

Oval biçimli, parlak siyah ve çok koyu kahverengindedirler. 25-30 mm boyundadırlar. Erkeklerin kısa kanatları işlevsel olup, dişilerin ise körelmiştir. Alman hamam böceğinden büyük, Amerikan hamam böceğinden ise küçüktür ve uçamaz. Aynı boyutlarda ve siyah olan Blaps cinsinden böcekler için kullanılan karafatma adı Doğu hamam böceği için de kullanılmaktadır.

Neden Hamamböceği İlaçlama Yapılmalı?

Neden Hamamböceği İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, Hepatit, dizanteri, gıda zehirlenmeleri, astım, alerjik reaksiyon gibi hastalıklara neden olabilirler Hamamböceklerinin, yaşam alanlarınızda beraber yaşamanın psikolojik iticiliği yanında pek çok zararı da vardır. İshal, dizanteri, cüzzam, veba gibi bulaşıcı hastalıkları taşırlar. Alerji ve astıma yol açabilirler. Ayrıca beslenme bozuklukları ve gıda zehirlenmelerine de neden olurlar. Çöpten ve çürümüş yiyeceklerden bacaklarıyla aldıkları mikropları heryere taşıyabilirler. Ayrıca alerjik reaksiyonlara ve astıma sebep olabilirler.Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

Hamam Böceği İlaçlama için kulanılan yöntemler yeterli miktarda ayarlanan dozlarla yapılan Rezüdüel, Jel Uygulaması ve Ulv uygulamasıdır. Her üç yöntemde hamam böceği ilaçlamasında etkilidir.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm Hamamböceklerinden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Hamamböceği İlaçlama Ankara

Hamamböceği 50 mm uzunluğa kadar ölçülebilir. Bazı tropikal türleri diğeriklimlerde yetişenlerden daha da büyük olabilir. Hamamböcekleri altı bacaklı, iki antenli ve bazıları kanatlıdırlar. Bununla birlikte bazı kanatlı türler uçabilme yeteneğine sahiptir, bazıları da kanatları olmasına rağmen uçamayan haşeredirler.

Hamamböcekleri hayvanlar âleminin eklembacaklılar şubesi, böcekler sınıfına aittir. Bazı türleri istila edici olarak kabul edilirken diğer türleri organik materyallerin ayrışma döngüsünde çevre için önemli yararlar sağlamaktadırlar. Haşere hamamböcekleri birçok çeşitli hastalığın taşıyıcılığını da yapabilirler. Çünkü hamamböcekleri genellikle atık birikintilerin yakınlarında ya da mutfaklarda bulunurlar. Restoranların çoğu hamamböceği istilası ile sık sık yüz yüze gelmektedir. Bu haşereler hoş olmayan koku yayar ve ayrıca ses çıkartabilirler.

Hamamböcekleri dışardan yarıklardan, çatlaklardan, delik ve drenaj borularından evinizin içine çeşitli yollarla girebilirler. Hatta bizler kendimiz alışveriş poşetleri ve kutuları, çantalarımızla bile eve taşıyor olabiliriz. Eviniz birçok hamamböceği için uygun bir üreme merkezi olabilir. Evleriniz bu haşereler için uygun gıdayı, istediği sıcaklığı ve ihtiyaç duyduğu suyu sağlayabildiği için ideal bir yuva haline gelmektedir. Hamamböcekleri çok çabuk ürerler. Gözlemlenen bir hamamböceği varlığının bile evinizin birden fazla hamamböceğine ev sahipliği yaptığına işaret ediyor olması ihtimali yüksektir. Mücadele için bazen profesyonel yardım almanız gerekmektedir.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Hamamböceği istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Hamamböcekleri insanlardan saklanma konusunda çok başarılıdırlar. Yumurtaları doğal olarak birçok ilaca karşı kendini koruyabilir. Uygun olmayan donanım, materyal ile bilinçsiz bir şekilde yapılan haşere ilaçlama, hamamböceği kontrolüne karşı savaşı kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden hamamböceği ilaçlama konusunda mutlaka destek alınmalıdır. Ankara’da Hamamböceği ilaçlama fiyatlarını İlaçlama Firmamızı arayıp iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Hamamböceği çeşitleri:

 • Amerikan Hamamböceği
 • Oryantal Hamamböceği
 • Alman Hamamböceği
 • Kahverengi çizgili Hamamböceği
 • Surinam Hamamböceği
 • Kum Hamamböceği
 • Uçan Hamamböceği
 • Asya Hamamböceği
 • Ağaç Hamamböceği
 • Yeşil Hamamböceği
 • Albino Hamamböceği v.b.

Türkiye’de en çok karşılaşılan hamamböceği türleri Amerikan ve Alman Hamamböceğidir.

Amerikan hamamböceğinin yumurtalığı kahverengidir ve ortalama 8 mm uzunluğundadır. Bir dişi hamamböceği yaşamı boyunca 6-90 adet yumurtalık üretebilirler. Dişi Amerikan hamamböceği birkaç saat ila birkaç gün gizli ve güvenli bir kılıfta taşıyabilirler. Amerikan hamamböceği yumurtalığı ortalama 15 embriyo içerir. Olgunlaşmış hamamböcekleri yumurtalıktan yumurtaları 24-38 gün içinde bırakırlar.

Alman hamamböceklerinin yumurtalıkları 6-9 mm den daha kısa ve kahverengidir. Dişi alman hamamböcekleri yumurtaları çatlayana kadar taşırlar. Bir yumurtalık 50 yumurta içerebilir. Yumurtadan erişkinliğe gelene kadar ortalama 103 gün geçer. Çok kısa süre içinde çok sayıda yumurta ürettikleri için popülasyonları hızlı bir şekilde artar.

Ankara hamamböceği ilaçlama firması Alo Böcük.

Hamamböceği Mücadele Yöntemleri

Hamam böceği kontrolünde en hızlı ve pratik yol ilaçlama yöntemidir. Bu zararlılara karşı kalıcı çözüme ulaşmanın en etkili yolu WHO standartlarına uygun hamamböceği ilacı kullanılarak jel uygulama, REZİDÜEL uygulama ve ULV İlaçlama uygulamalarından uygun olanı seçilerek gerçekleştirilir. Hamamböceği İlacı Kalıcı ve uzun süre etkili olan insektisitlerle uzman ekiplerce uygulanmalıdır.

JEL UYGULAMASI

REZİDÜEL UYGULAMASI