Ankara Güve İlaçlama

Adı: Güve
Latince Adı: Order lepidoptera
Boyut: Türüne göre değişmekte olup genellikle 2 cm’den kısadırlar.
Renk: Renkleri çeşitlilik göstermektedir. Gri, kahverengi veya kırmızımsı kahverengi.
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Elbise güvesinin tipik olarak 65-90 gün, bazılarının ise 30 gün kadardır.
Üreme oranı: Bir güve yaşamı boyunca ortalama 300 adet yumurta üretme kapasitesine sahiptir.

Güve, odun, kumaş ve kürk gibi şeylere musallat olan çeşitli cinsten böcek ve kurtçuklara verilen ortak isimdir. Kelebeğe benzemektedir. Polen taşıyıcı olanlardan kan emicilere kadar değişen çeşitlilik gösterirler. Bazı güveler belli başlı zirai haşerelerken, çoğunluğunun insana doğrudan bir etkisi yoktur.

ELBİSE GÜVESİ

Vücudu ve kanatları homojen olarak parlak altın rengindedir. Kanat açıklığı 13 mm, olgun larva 13 mm’dir. Yaka altı, dikiş araları, koltuk altı vb. yerlerdeki ağ varlığı ile içerisinde güve olduğu anlaşılmaktadır.

Neden Güve İlaçlama Yapılmalı?

Neden Güve İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, Larvalar yün, ipek, kürk, deri gibi materyalleri mobilya döşemelerini yiyerek zarar verirler. Kendilerini fark ettirmeden bir evi istila edebilirler.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm güvelerden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Güve İlaçlama Ankara

Güvelerin pullarla kaplı iki adet kanadı bulunmaktadır. Güvelerin sarmal uzun burunları ve büyük gözleri vardır. Boyutları türlerine göre değişmekte olup bazı türleri çok küçüktür bazıları ise akranlarına göre çok büyüktür. Çoğunlukla güveler ve kelebekler birbirleriyle çok karıştırılırlar. Bununla birlikte çok yakından bakıldığında ayırt etmek çok zor olmayacaktır. Erkek güveler kalın ve tüylü antene sahipken dişi güvelerin anteni ince ve küçüktür. Çoğunlukla tozlaşmada önemli roller üstlenmekle birlikte bazen kan emici de olabilmektedirler. Güveler memelilerden kuşların, örümceklerin, böceklerin hatta bazı bitkilerinde gıda kaynağı olmaktadırlar. Evlerin içerisinde genellikle ya depolanmış gıda ürünlerinin ya da kumaşların üzerinde karşılaşılmaktadırlar. Bu yüzden evimizin olası güve istilasından kurtulması için mücadele konusunda titizlikle üzerine gidilmesi gerekebilmektedir. Güveler genellikle pamuklu kumaşları parçalamakla ünlenseler de elbise güveleri ipek, saç, kıl ve tüy gibi doğal materyallere karşı ilgilidirler. Güveler ışıklı ortamlardan kaçınırlar ve çoğunlukla karanlık yerlerde kalmayı tercih ederler. Bazı türleri yaşamı boyunca 300 adet yumurta üretme yeteneğine sahip olmakla birlikte gelişim periyotları oldukça hızıdır.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Güve istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Güve larvaları 5 – 45 kere deri değiştirirler. Bu sayılar bulundukları evin sıcaklığına ve evde bulunan gıda kaynaklarına göre değişmektedir. Larval periyotları 35 gün ile 2,5 yıl arasında değişmektedir. Larvalar parlak beyaz renktedir ve kafa kapsülleri koyu renklidir. Elbise güveleri karanlığı severler ve ışığa doğru uçmazlar. Gıda güveleri ise ışığa karşı ilgilidirler. Karşılaşılan güveler genellikle erkek güvelerdir. Dişi güveler genellikle uçmayı tercih etmezler. Kumaşlarda bıraktıkları yumurtaların hemen ardından ölürler. Bu yumurtalar yaz aylarında 10 gün içinde çatlarlar fakat kış aylarında bu süre 3 aya kadar sürmektedir. Bu yumurtaların gelişiminin çok hızlı olmasından dolayı evinizin büyük bir istila ile karşı karşıya kalmaması için güve ile mücadele kapsamında evinizin ilaçlama yapılması kaçınılmaz olacaktır. Güve ilaçlama yapılması için mutlaka profesyonel bir ekiple çalışılması önerilmektedir. Çünkü ilaçlama sırasında kullanılan kimyasalın güve için kullanılıp kullanılmadığı uzman ilaçlama personeli tarafından bilinmektedir. Güve ilaçlama konusunda uzman kadromuzla Ankara’da sizlerin hizmetinizdeyiz. Daha ayrıntılı bilgi ve güve ilaçlama fiyatları hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizlerle iletişimi geçiniz.

Bazı güve çeşitleri :

  • Almond güvesi
  • Tahıl güvesi
  • Tırtıl güvesi
  • Çöp güvesi
  • Elbise güvesi
  • Çingene güvesi
  • Hindistan güvesi
  • Akdeniz tahıl güvesi
  • Kiler güvesi

Ankara güve ilaçlama firması Alo Böcük.

Güve Mücadele Yöntemleri

Güve problemini çözmek için uzman ilaçlama ekiplerinden yardım istenmelidir. Ekipler güvelerin bulunabileceği ve üreyebileceği alanları tespit ederek ULV yöntemiyle hacimsel olarak ilaçlama yaparak sorunu çözebilirler.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI