Ankara lağım faresi ilaçlama firması

Kemirgenlerin Biyolojisi ve İlaçlama

in /

Kemirgenler, Rodentia’ların bulunduğu memeli hayvanlar grubunun yaklaşık olarak %40’ını oluşturan hayvanlarıdır. Bu hayvanlar Antartika kıtası dışında dünyanın her yerinde ve okyanus habitatı dışında her habitatda bulunabilir. Kemirgenlerin çoğu küçük hayvanlardır. Örneğin Küçük Afrika faresinin boyu 6 cm. ağırlığı ise 7 gr kadardır. Diğer yandan soyu tükenmemiş en büyük kemirgen türü olup ağırlıkları ortalama olarak 65 […]

ankara sivrisinek ilaçlama firması

Sivrisinek Konusunda Bilinmeyenler

in /

Dünyanın en büyük sivrisinek heykeli Komarno Manitoba’da gezginlerin ilgisini çekmek üzere yol kenarına yerleştirilen heykeldir. Kanada’nın sivrisinek merkezi olarak bilinen Komarno adını Ukrayna dilinde sivrisinek anlamına gelen sözcükten almıştır.

Herkesin Kabusu Onları Buldu

in /

İngiliz çift tuvalet deliğinden fırlayan lağım faresi yüzünden zor günler geçiriyor. Daily Mail’in haberlerine göre Margenet ve Keith Woods çiftinin başı bir lağım faresiyle dertte. Londra’nın güneyinde Sutton’da yaşayan İngiliz çift banyolarına girmeye korkar duruma geldi.

Süper Güç Süper Böceğe Karşı

in /

Evrim geçirmiş bir tahtakurusu böceği olan Bed Bug teknolojide ve savaş araç gereçlerine dünya lideri olan ABD’nin başına dert oldu. Türkçesi yatak böceği anlamına gelen bu böcek insan kanı emerek yaşıyor. Sinek gibi uçmuyor ama sinekten daha sinsi yaklaşıyor. Gece uykuda yakalıyor fark etmeden ısırıyor üstelik bir gecede en az beş altı kez farklı yerlerden kan […]

Farelerle İlgili Merak Ettikleriniz ve Farelerle Mücadele Yöntemleri

in /

DÜŞMANIMIZI NE KADAR TANIYORSUNUZ ! Memelilerin en geniş takımı olan kemiriciler insanların besinlerini, evcil hayvanları ve ürünlerini, tahta, kağıt, deri, kumaş gibi maddeleri, telefon ve yem fabrikalarındaki kumanda panosunu ve kablolarını, un ve yem çuvallarını kemirerek bu maddelerin zarar görmesine sebep olurlar. Kemiriciler pislikler ile besin maddelerini kirletir ve kullanılamayacak hale getirirler ki bir kemirici […]

Ev İlaçlama Ücretleri Fiyatları

in /

Ev İlaçlama fiyatları metrekareye göre değişmekte olup uygulamasını istediğiniz haşere böcek veya fare mücadelesine değişiklik göstermektedir.

ankara pire ilaçlama firması

Pire İlaçlama Hizmeti

in /

Pireler insanların en çok korktukları küçük canlılar arasında yer alırlar. Normalde köpekler gibi hayvanlarda bulunurlar. Ancak hayvan dostunuzda bulunmaya başladı ise ve siz bunu fark etmedi iseniz, size de misafir olabilirler. Pireler genel olarak kan emerek beslenen canlılardır. Kendi uzunluğunun iki yüz katı kadar yüksekliğe zıplayabilen canlılardır. Siyah, sarı ve kırmızı renkleri bulunabilir. Dünya’nın her […]

Haşere ve Böcek İlaçlama

in /

Haşereler hayatımızı zorlaştıran canlılar arasında yer alırlar. Gerçekten de bir evde haşere olduğu zaman insan kesinlikle rahat edemez. Üstelik genel olarak mutfakta kendilerine yuva yaparlar ve size hayatı zehir ederler. Yiyeceklerimiz üzerinde dolaşırlar ve gerçekten de midemiz tüm bunları kaldırmayabilir. Üstelik yiyeceklerimiz üzerinde genelde hastalıklar bırakırlar.

Böcek İlaçlamanın Etkileri

in /

Kış aylarında dışarı soğuk diye evimize misafir olan haşereler, yaz aylarında da kapılarımız ve pencerelerimiz açık diye evimize kadar girerler. Bu nedenle yaz ya da kış olursa olsun her daim böcekler evimize gelebilirler. Ancak böceklerden korunmak için biraz daha dikkatli davranabiliriz. Mesela pencerelerimizi ya da kapılarımızı daha sıkı kapatabiliriz. Ya da kapılarımıza sineklik adı verilen […]

Bina Apartman Site İlaçlama

in /

Apartmanlar günümüzde yerini sitelere vermiş ve sitelerin yoğunluğundan dolayı bu kullanım alanlarında bulaşıcı hastalık taşıma imkanı daha da artmıştır. Bulaşıcı hastalıkların taşıyıcılığını en çok üstlenen grup ise haşere ve böcek grubu olduğundan dolayı bu yaşam merkezlerinin ilaçlamaları oldukça önemlidir. Çünkü bir evde bulunan böcek dakikalar içinde birçok ev geçebileceği gibi birçok kişinin de sağlığını tehdit […]

UV Cihazları

in /

UV CİHAZLARI İleri ve etkin sinek kontrolü sağlamak için yeni tasarlanmış özelliklere sahiptir. Özel ön kapağı ile yapışkan levhayı ve yakaladığı sinekleri saklayarak çevreyle dost sinek kontrolü sağlar.

Ankara lağım faresi ilaçlama firması

Rodentlerle (Kemirgenler) Mücadele Hakkında Bilgiler

in /

Kemiricilerin büyük bir kısmı tarım zararlısı olarak değerlendirilir ve bunlara karşı çoğunlukla kimyasal olmak üzere mücadele edilir. Tarımda zararlı kemirgenlerin yanında insana yakın yaşayan ve insanla aynı ortamı ve besini kullanan kemirgen türlerine karşı da kimyasal mücadele yaygın bir şekilde yapılmaktadır.

Karasinek Mücadelesi Hakkında Bilgileri

in /

Karasinek halk sağlığı açısından büyük önem taşıyan tifo, kolera, dizanteri gibi bulaşıcı hastalıkları taşıyabilen bir vektör konumundadır. Bunun dışında gıdalara yumurta bırakarak bunların bozulmasını hızlandırırlar ve hijyenik şartlara olumsuz etki ederler.

ankara sivrisinek ilaçlama firması

Sivrisinek Mücadelesi Hakkında Bilgileri

in /

Sivrisinek bulaşıcı hastalık taşıma özellikleri yani vektör özelikleri olan bir böcektir. Sıtma, sarı humma, dank humması, filariasis gibi hastalıkların taşıyıcısıdırlar.

Hamam Böceği İstilasının Belirtileri

in /

HAMAM BÖCEĞİ İSTİLASI HAMAM BÖCEĞİ İSTİLASININ BELİRTİLERİ Hamam böcekleri genellikle geceleyin ortayan çıkan haşerelerdir. Beslenmelerini ve yaşamlarını karanlıkta sürdürmeyi tercih ederler. Bu yüzden bir hamamböceğinin görünmesi muhtemel bir istilanın belirtisidir. Hamamböcekleri saklanmak ve üremek için karanlık rutubetli mekanları tercih ederler ve buzdolaplarının arkasında lavabo ve fırınların içinde zemin drenaj borularında bulunabileceği gibi mutfakta kullanılan ev […]

Aloböcük Bayer Protection Program

Kullandığımız İlaçlar

in /

BAYER K-OTHRİNE SC 50 TÜM BÖCEK TÜRÜNE KARŞI ETKİNLİK ve KONTROL SAĞLAR. GENEL HAŞERE KONTROLUNDE HAŞERELERİN YAŞADIKLARI YERLERDE İNSEKTİSİTİN İYİCE DAGILIMININ SAĞLAMAK İÇİN ULV (SOĞUK SİSLEME) veya REZÜDÜEL (SIRT POMPASI) MAKİNALARIYLA KULLANIMI TERCİH EDİLİR. BAYER SOLFAC EC 50 TÜM HAŞERE TÜRÜNE KARŞI ETKİNLİK ve KONTROL SAĞLAR.

ankara-mahalle-ilaclama-listesi

Ankara Mahalle İlaçlama Listesi

in /

AKYURT ANKARA AKYURT AHMETADİL KÖYÜ Mahallesi Böcek Haşere İlaçlama Firması ANKARA AKYURT ATATÜRK Mahallesi Böcek Haşere İlaçlama Firması ANKARA AKYURT BALIKHİSAR Mahallesi Böcek Haşere İlaçlama Firması ANKARA AKYURT BEYAZIT Mahallesi Böcek Haşere İlaçlama Firması ANKARA AKYURT BOZCA Mahallesi Böcek Haşere İlaçlama Firması ANKARA AKYURT BÜĞDÜZ Mahallesi Böcek Haşere İlaçlama Firması

Hamam Böcekleri Isırır mı?

in /

HAMAM BÖCEKLERİ ISIRIR MI? Hamamböcekleri hem etçil hem de otçul haşerelerdir. Bu haşereler daha çok tırnaklardan göz kapaklarından ayak ve ellerden ısırık alma şeklinde tepki göstermesine rağmen daha önce ölü ve canlı insan etini yedikleri kayıtlara geçmiştir. Isırıklar tahrişe yaralara ve hatta kabartılara neden olabilir.

Hamamböcekleri Nasıl Tanınır?

in /

GÖRÜNÜMÜ Hamamböcekleri 50 mm uzunluğa kadar ölçülebilir. Bazı tropikal türleri diğer iklimlerde yetişenlerden daha da büyük olabilir. Hamamböcekleri altı bacaklı, iki antenli ve bazıları kanatlıdırlar. Bununla birlikte bazı kanatlı türler uçabilme yeteneğine sahiptir, bazıları da kanatları olmasına rağmen uçamayan haşeredirler.

Hamamböceği Yumurtaları

in /

Dişi hamamböcekleri yumurtalık olarak bilinen yumurta kılıfları üretirler. Yumurtalıklar birçok yumurta içerir ve dereceli olarak güçlü ve koruyucu kılıfa dönüşen protein materyalleri ile sarılıdır. Bazı hamamböceği türleri yumurta kılıfını düşürürken bazı türleri yumurtalar çatlayana kadar taşırlar.