Ankara Halı Böceği İlaçlama

Adı: Halı Böceği
Latince Adı: Anthrenus verbasci
Boyut: Erişkinleri 1–4 mm uzunluğundadır.
Renk: Açık kahverenginden siyaha çalar renkte ve hafif tüylüdürler.
İlaçlama Çeşidi: JEL  UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: 3 ay ila 2 yıl arasında değişen yaşam sürelerine sahiptirler.
Üreme oranı: Dişi bir halı böceği bahar aylarında 25 – 100 arası yumurtlayabilmektedir.

Siyah Halı Böceği Evlerin ücra köşelerinde yaşarlar. Ergin 3-5 mm uzunluğundadır. Vücut üzeri sert ve koyu kahve kıllarla kaplıdır. Larvalar yün, ipek ve bunlardan yapılmış elbise, kürk, deri, kıl, tüy, kitap ile beslenirler.

Neden Halı Böceği İlaçlama Yapılmalı?

Neden Halı Böceği İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, Evinizde bulunan birçok eşya ve halı zarar görecektir. İlaçlama yapılmadığı takdirde evinizde hızla üreyeceklerdir.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm halı böceklerinden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Halı Böceği İlaçlama Ankara

Halı böceğinin birçok türü erişkin olduklarında 1-4 mm arasında boyutlarda olmaktadır. Vücutları oval şekillidir, siyah ve kahverengi desenli bir vücutları vardır. Halı böcekleri; pamuk, ipek, kuş tüyü ve tüy içeren doğal hayvan fiberi içeren kumaşlarınıza, mobilyalarınıza ve ev eşyalarınıza zarar verebilirler. Sentetik ürünlere karşı pek ilgi duymazlar, fakat hem doğal fiber içeren hem de sentetik fiber içeren ürünlere zarar verebilirler. Halı böceklerinin doğal habitatı kuşların, böceklerin, örümceklerin ve farelerin yuvalarıdır. Bu yuvalardan evlerimize yayılarak, halı ve kilimlere, mobilyalara zarar verirler. Bazı halı böcekleri polenlerle de beslenmektedir. Evinize giren çiçeklerle de yayılması kaçınılmazdır.

Bahar aylarında dişi halı böceği 25-100 arası yumurtlamaktadırlar. Bu yumurtaların larva haline gelmesi yaklaşık 2 hafta sürmektedir. Halı böceği larvaları kahverengidir ve kaba tüylerle kaplıdır. Aydınlık ortamları sevmemelerine rağmen halı böceği larvaları çeşitli sıcaklık ve nemlilik oranlarında olgunlaşabilmektedirler. İklim koşullarına ve gıda kaynaklarına bağlı olmak koşuluyla larvanın erişkinliğe gelmesi 1 yılı bulabilmektedir. Halı böcekleri geliştikçe kahverengi derilerini dökerler. Çok iyi bir uçucudur ve erişkinleri pencere kenarlarında ve ışığın olduğu yerde toplanırlar. Bu toplanmanın gözlenmesi muhtemel bir halı böceği istilasının olduğunu göstermektedir. Evinizde mücadele edilmesi gereken haşerelerdendir halı böcekleri. Çünkü mobilyalarınıza, halı ve kilimlerinize, kıyafetlerinize konaklayıp zarar verebilirler. Mücadele konusunda ilk önce haşerenin gerçekten halı böceği olup olmadığının tespiti yapılmalı ve konusunda uzman bir profesyonel bir ekiple danışıklı olarak ilaçlama gerekmektedir.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Halı Böceği istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Halı böceğinin en zararlı olduğu evresi larva dönemidir. Çünkü halı böceği larvası, tozdan ve pamuk tiftiğinden beslenirler. Evinizin iyi temizlenmesi ve halı böceklerine uygun gıdanın ortamda bulunmaması onların varlıklarını elemine edecektir fakat yine de %100 bir çözüm sağlamamaktadır. Halı böceği ile mücadele diğerlerine göre daha zordur, çünkü anlaşılması güç yerlerden gıda kaynakları sağlayabilir ve yaşamını daha rahat idame ettirebilmektedir. Fiziksel müdahaleler kısa zamanlı olarak sizi kurtarabilir fakat halı böceğini ve larvasını, ayrıca onların davranışlarını iyi bilen, müdahale sırasında size, ailenize ve eşyalarınıza zarar vermeden uygulama yapan bir ekiple çalışıyor olmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bu mücadelesi zor halı böceğinin doğru bir şekilde evinizden arındırılması için Ankara’da bulunan halı böceği ilaçlama firmamızla geçiniz ve halı böceği ilaçlama fiyatları hakkında bilgi edininiz.

Ankara halı böceği ilaçlama firması Alo Böcük.

Halı Böceği Mücadele Yöntemleri

Halı Böceğiyle Mücadele işlemi uzman ekipler tarafından ULV denilen ilaçlama yöntemiyle hacimsel olarak yapılmalıdır.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI