Ankara Arı İlaçlama

Adı: Arı
Latince Adı: OrderHymenoptera
Boyut: 15-25 mm uzunluğunda
Renk: Siyah ya da kahverengi
İlaçlama Çeşidi: JEL  UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI, ATOMİZER UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Bal arıları ortalama 6 hafta, erkek arılar 5-6 ay arası, kraliçe arılar 5 yıla kadar yaşayabilirler.
Üreme oranı: Mevsim şartlarına göre 7-25 günde yumurtlarlar. Günde 1500-2000 adet yumurtlayabilirler.

Arılar genel olarak 16-28 mm arası boylara sahiptirler.Arı tüylü ve zar kanatlı familyasının üyesidir. Dünyamızda çiçeklerin var olduğu tüm alanlarda görülürler. Arıların en fazla bilinen cinsleri bal arısı, yaban arısı, çömlekçi arısı, tarla arısıdır. Dil uzuvları emici bir yapıya sahiptir ve çiçeklerden topladıkları polenlerle bal özünü oluştururlar.

Neden Arı İlaçlama Yapılmalı?

Bal arıları insanlara mecbur kalmadıkları sürece zarar vermezler. Yaban arıları yani eşek arıları ise insanların yaşam alanları içerisinde barınırlar ve toplu halde saldırmaları halinde ise zehirlenmelere sebep olurlar. Leşle beslenmeleri onları insanlar tarafından tehlikeli yapan unsurların başında gelmektedir. İnsanlar arılar tarafından ısırıldığında şiddetli acı hissedilir, vücut üzerinde şişliklerle birlikte apseler meydana gelir. Sadece bir adet arı ısırığı alerjik reaksiyonları olanlar dışında insana pek zarar vermese de eğer toplu olarak koloni saldırısına uğrayan kişilerde ciddi sağlık sıkıntılarına yol açtığı gözlemlenmiştir.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm arılardan “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Arı İlaçlama Ankara

Arılar dünyanın her yerinde bulunabilen ve yaşayabilen kanatlı haşerelerdir. Bazı arı türleri asosyal tavırlar sergilese de, bal arıları ve yaban arılarının bazı türleri son derece sosyal yaratıklardır. Arı kolonileri 3’e ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi kraliçe arı, ikincisi kısır işçi dişi arılar, üçüncüsü ise erkek arılardır. Kraliçe arılar çiftleşmekle ve soylarının devamı için yumurtlamakla yükümlüdür.

Kraliçe arıları normalde 2-3 yıl yaşam ömürleri ile bilinse de 5 yıla kadar yaşayan türler mevcuttur.

Arılar tüylüdür ev en önemli özellikleri polen toplamaktır. Arı kovanlarına dokunulmadıkça genellikle zarar vermezler, fakat herhangi bir tehdit unsuru algıladıklarında kendilerini savunmak için saldırıya geçebilirler. Arı sokmaları meydana geldiğinde bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar meydana getirebilirler. Bazı vakaların ölümlerle sonuçlandığı bilinmektedir. Çevrenizde arıcılık ile uğraşan kişilerin olup olmadığı tespit edilmelidir. Eğer evinize mevcut bir arı istilası var ise, arılarla mücadele için işi uzmanlarıyla görüşüp arının türüne keşif yapıldıktan sonra müdahale edilmesi gerekebilir.

Arıların çevreye ve insanlığa katkıları bilimsel çalışmalarla kanıtlandığı tartışılmazdır. Fakat evinizin yakınında bir koloninin ya da arı kovanlarının olması hem uygun değildir hem de muhtemel bir tehlike olabilmektedir. Arılar ve eşek arılarının elemine edilmesinde uygun mücadele yöntemleri bulunmaktadır. Bunun için ön çalışma yapılmalı ve hangi arı türüne ait olduğu belirlenmelidir. Bazı yörelerde arıların kontrolü için özel lisanslara sahip olmak gerekmektedir. Konusunda uzman firmamızla iletişime geçmenizi öneririz. Arı ilaçlama fiyatları için firmamızı dilediğiniz zaman arayabilir ve danışmanlık isteyebilirsiniz.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Arı istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Arılar tipik olarak herhangi bir istila işareti bırakmazlar, çoğunlukla onları gözlerimizle gördüğümüzde arı istilasına uğradığımızı anlayabiliriz. Arılar doğada bir problem teşkil etmemesine rağmen, daha iyi gıda kaynaklarına yakın olmak, kendileri için iyi bir sığınak olabileceğini düşündüğü için evlerimizde yaşamayı tercih edebilirler. Arılar çoğunlukla evlerimize kapı ve pencere altlarından, borulardan giriş yaparlar. Ayrıca evinize aldığımız kutu ve kartonların içerisine saklanmış olarak gelebilirler. Arılar ölümcül olabilecekleri için mücadelesinde mutlaka profesyonel bir ekiple işbirliği halinde olmak gerekecektir. Çeşitli kimyasallarla ve yöntemlerle güvenli bir şekilde müdahale etmek için eğitimli personelimizle bağlantı kurmak ve arı ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ya da ofisimize misafir olabilirsiniz.

Ankara arı ilaçlama firması Alo Böcük.

Arı Mücadele Yöntemleri

Amatör olarak yapılan ilaçlamalar sonucunda toplu arı saldırıları görülebilmektedir. Bu sebeple arı mücadelesinin kesinlikle profesyonel ekiplerce ULV denilen ilaçlama yöntemiyle yapılması gerekmektedir.

ATOMİZÖR UYGULAMASI

REZİDÜEL UYGULAMASI

JEL UYGULAMASI