Ankara Tesbih Böceği İlaçlama

Adı: Tespih Böceği
Latince Adı: Armadillidium vulgare
Boyut: Yaklaşık 1 cm uzunluğundadır.
Renk: Siyaha yakın gri renktedirler.
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Ortalama ömürleri 2 yıl kadardır.
Üreme oranı: Dişi bir tespih böceği kuluçkasında yaklaşık 200 kadar yumurta taşıyabilmektedir. Bir yılda 2–3 kez kuluçkaya yatmaktadırlar.

Tesbih Böceği Suda ya da karada yaşayan kabuklu böceklerdir. Tesbih böceği adını, bazı karacıl türlerinin dokunulduklarında savunma amaçlı olarak vücutları üzerine tatu gibi kıvrıldıklarında tostoparlak tesbih tanesi gibi görünmesinden dolayı almıştır. Tesbih böcekleri düz, oval canlılardır. Boyları yaklaşık 1 cm’dir. Vücutları birkaç bölümden oluşur. Yedi çift ayakları ve iki çift antenleri vardır. Tesbih böceklerinin kuyruğa benzer iki adet uzantısı vardır. Ağaç kütüğü, kaya, saksı ve çöp kutularının altına gizlenirler.

Neden Tesbih Böceği İlaçlama Yapılmalı?

Neden Tesbih Böceği İlaçlama Yapılmalı sorusuna cevaben, Tesbih böcekleri insanların yakınlarında yaşarlar ve birçok hastalık ve mikrobu taşır ve bulaştırırlar.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm tesbih böceklerinden “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Tesbih Böceği İlaçlama Ankara

Tespih böceği yassı ve oval bir haşeredir. Yaklaşık olarak 1 cm uzunluğunda olmaktadır. Tespih böceklerinin vücutları birçok seğmentten oluşmaktadır. Bir tespih böceğinin 7 çift bacağı ve 2 çift anteni bulunmaktadır. Arkalarında 2 adet kuyruğa benzer uzantı vardır. Bu uzantılar sayesinde arkadan gelecek tehlikelere karşı kendini koruyabilmektedirler. Herhangi bir tehlike anında bazı türleri ise vücudunu halka şekline sokmaktadır. Tespih böceği vücudunda suyu tutamadığından dolayı genellikle nemli ortamlarda yaşamayı tercih eder. Tespih böcekleri organik döküntülerle ve çürümüş bitkilerden beslenmektedirler. Nemliliklerini korumak için genellikle geceleri aktif olarak kalmaktadırlar.

Dişi bir tespih böceğinin yumurtlamasından sonra, yavruların yumurtalardan çıkması yaklaşık olarak 3 ila 9 hafta arasında değişmektedir. Yumurtadan çıktıktan sonra 3 ila 9 gün yavru annesinden ayrılmaz. Dişileri her yıl 2–3 kez kuluçkaya yatmaktadırlar. Tespih böceği genellikle nemli ortamlarda gelişmektedir. Bu yüzden nemliliğin çok olduğu saksıların altında, çiçeklerin altında gün boyunca saklanmaktadırlar. Diğer bir saklanma yeri ise çimlerdir. Tespih böcekleriyle mücadele etmek için ilaçlama yapılması söz konusu olmaktadır. Çünkü yaşadığımız ortamlarda nemli yerler oldukça fazladır ve yumurtlamaları durumunda üremelerine neden olup istilasına maruz kalınacaktır. İlaçlamasının yapılabilmesi için tespih böceğinin tespiti oldukça önemlidir. Çünkü evinize ve bitkilerinize zarar gelmemesi için, haşereye özel mücadele yönteminin seçilmesi ve ona göre ilaçlama yapılması daha uygun olacaktır.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Tesbih Böceği istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Evinizde kendiniz önlemler alabilirsiniz. Bu önlemler; evinizin dışarıya olacak muhtemel açıklıkları kapatmak, çevrenizde ve evinizdeki döküntü ve molozları kaldırmak ve temiz tutmak, saklanabileceği ortamları elemine etmek ve nemli ortamların kalmasını önlemektir. Tespih böceği nenim olmadığı yerlerde çok fazla yaşayamayacağı gibi evinize bir istila söz konusu değil ise evinizde kendiniz yapacağınız uygulamalar yeterli olabilmektedir. Fakat eğer birden fazla tespih böceğinin evinizi sardığını düşünüyorsanız mutlaka ilaçlama konusunda bilgi sahibi olan bir ekiple çalışmak her zaman daha garanti olacaktır. Ankara’da bulunan ve sizlere haşere ilaçlama konusunda her zaman yardımcı olacak böcek ilaçlama firmamız, sorunlarınıza çözümcü bir yaklaşımla evinizi ve sizleri haşerelerden profesyonel bir şekilde koruyacaktır. Tespih böceği ilaçlaması ve tespih böceği ilaçlama fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi için ilaçlama firmamıza uğrayın ve size sunabileceğimiz hizmetler hakkında bilgileri paylaşalım.

Ankara tesbih böceği ilaçlama firması Alo Böcük.

Tesbih Böceği Mücadele Yöntemleri

Tesbih böcekleri çabuk üredikleri ve dayanıklı oldukları için ferdi mücadele zordur. Uzman ekiplerce profesyonel olarak müdahale edilmelidir. Profesyonel uygulamalar REZİDÜEL veya ULV ilaçlama yöntemleriyle yapılmaktadır.

REZİDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI