Ankara Karınca İlaçlama

Adı: Karınca
Latince Adı: Crematogaster spp.
Boyut: 0,75 ve 3,2 mm Uzunluğunda
Renk: Kahverengi veya siyah ışık kırmızı renk Değişken
İlaçlama Çeşidi: JEL UYGULAMASI, REZİDÜEL UYGULAMASI, ULV UYGULAMASI
Yaşam Ömürleri: Yaşam süresi 50 – 70 gündür. Kraliçe karınca 12 yıl kadar yaşabilir.
Üreme oranı: Yuvasında yalnızca bir kraliçe karınca ve yaklaşık 5000 işçi karınca vardır.

Sosyal yaşam gösteren, yapıları ve görevleriyle farklı topluluklardan sınıflar oluşturan böceklerdir. Dirsek antenleri ve ince bellerini oluşturan düğümsü yapıları ile kolayca tanınırlar. Karıncalar topluluklar halinde yaşarlar. Erkekler işçi ve kraliçeden belirgin olarak ince yapılı olmaları ile ayrılır.

Neden Karınca İlaçlama Yapılmalı?

Neden Karınca İlaçlama Yapılmalıdır sorusuna cevaben, Evde her yere girerek yenilebilecek her şeyi karıştırır ve yerler. Mikropları taşıdıkları için zararlıdırlar. Karıncaların bulaştırdıkları başlıca hastalıklar şunlardır: Tifüs, verem, dizanteri, veba ve şarbon. Karıncaların sokuşları ve ısırışları deride yanıcı bir kızıllık yapar ve çok kaşındırır. Bazı cinslerinin zehri oldukça acı verir.

Uygun fiyat garantisi ile evinizde, bahçenizde, okul, hastane, fabrika, restaurantınızda tüm karıncalardan “TEKTAŞ İLAÇLAMA”nın “Üstün Hizmet” anlayışıyla kurtulun.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Karınca İlaçlama Ankara

Karıncalar sosyal yaşayan, yapıları ve görevleri ile farklı sınıflardan topluluk oluştururlar. En kalabalık olan sınıf işçi kısmıdır. İşçilerin eşeysel organları körelmiştir. Besin sağlama, yuva yapma, savunma ve yavru bakımı gibi işlevleri yerine getirirler.

Kraliçenin ise eşeysel organları oldukça gelişmiştir. Sadece yumurta bırakırlar. Çiftleşme döneminde kanatlı olmaları ile işçilerden ayrılırlar. Bazıları 15-20 yıl yaşamaktadırlar. Erkekler; işçi ve kraliçeden belirgin olarak ince yapılı olmaları ile ayrılır. Karınca ilaçlama yapılmadan önce detaylı bir inceleme yapılmalı yuvanın olduğu bölge tespit edilmelidir.

Kanatlarını atmazlar, çiftleşmeden hemen sonra yuvadan uzaklaşan erkekler birkaç gün içerisinde ölürler. Kraliçe ilk yumurtalarını martta bırakmaya başlar ve ilk yumurtadan kanatlı eşeysel bireyler oluşur. Eylül ayında yumurta bırakma durur. Bir çok tür besin depo eder ve özellikle tahıl tanelerini yuvalarına taşırlar. Evlerde istenmeyen görüntüler oluşturdukları için mücadele yapılmalıdır.

Uzman bir TEKTAŞ İLAÇMAMA personeli evinizi ve bahçenizi bir Karınca istilasından önlemek için periyodik olarak kontrole gelebilir.

ALO BÖCÜK 483 52 19 – Tektaş İlaçlama

Karıncalarla Mücadelede yuvalarının tahrip edilmesi, kraliçenin bulunması ve elimine edilmesidir. Karıncalar kış süresince görüldükleri takdirde, iç mekanlarda yuva yaptıkları düşünülmelidir. Karınca ilaçlama yapacak olan personel bu konuda yeterli eğitimi almış olmalıdır. Yazın dış mekanlarda yuva yapmayı tercih ederler. Kimyasal olarak; halk sağlığı alanında kullanılan Sağlık Bakanlığından ruhsatlı insektisitlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Karınca ilaçlama fiyatları için firmamızla iletişime geçin.

Ankara karınca ilaçlama firması Alo Böcük.

Karınca Mücadele Yöntemleri

Karınca ilaçlama yapılmadan önce detaylı bir inceleme yapılmalı yuvanın olduğu bölge tespit edilmelidir. Halk sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla JEL uygulama, REZİDÜEL uygulama veya ULV uygulamalarıyla sorun en kısa zamanda çözüme ulaşacaktır.

REZİDÜEL UYGULAMASI

JEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI