Hamam Böceği Mücadelesi Jel İlaçlama Nasıl Olur?

Hamam böceği ilaçlama yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir. Hamam böceğini daha yakından tanıdığımızda neden profesyonel yardım alınmasının gerektiğini çok daha iyi kavrayabiliriz. Hamam Böceği ilaçlama jel mücadelesi videosunu seyrediniz.

Hamam böceği ilaçlama yapan firmaların mutlaka profesyonel olması gerekir denilmesinin nedeni ise eşsiz özelliklere sahip bir haşere türü olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin öldükleri anda bile yumurta bırakabilmek bu böcekleri eşsiz yapan özelliklerinden sadece bir tanesidir. Her hangi bir yiyecek tüketmeden otuz gün, su içmeden ise tam sekiz gün yaşamlarını devam ettirebilirler. Hamam böceğinin kafasını kopardığınızda bile bir hafta yaşayabilmeleri ise insanların akıl sınırlarını zorlamaktadır. İnanılmaz hızlı hareket edebilmeleri ve yumurtalarının içinde bulunduğu kapsüllerin en güçlü radyasyonlardan dahi etkilenmemesi yine onları eşsiz kılan diğer bir özellikleridir.

Bu haşereler siyah, koyu kahve, kızıl gibi değişik renklere sahiptirler ve boyları türlerine yaşamlarını sürdükleri alanlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Eklembacaklı haşereler arasında incelenirler ve oldukça hızlı üreyebilen bir haşere gurubu üyesidir. Ortalama boylarının 0.5 cm den başlayarak 3 cm’e kadar ulaştıkları gözlemlenmiştir. Hamam böcekleri en aktif olarak gece saatlerinde gözlemlenirler. Gündüz saatlerini ise genelde dinlenerek geçirirler.

HAMAM BÖCEĞİNDE ÜREME

Hamam böceği içerisinde yumurtaların bulunduğu kapsüller bırakarak üreyen bir haşere türüdür. Bu kapsüllerin içerisinde ortalama olarak 35 ile 40 arası hamam böceği yumurtası bulunur. Haşerenin yumurta içerisinde çıkma süreleri ortalama yirmi bir gündür ve bir hamam böceği yıl içerisinde sekiz ile on kez yumurtlayabilir.
Bu böcekler nemli ve sıcak olan alanlarda yaşamayı tercih ederler. Uygun olan hava ve ısı koşullarının oluştuğu her türlü alanda ve yılın her mevsiminde üreyebilmektedirler.

Etkin ve kalıcı çözüme ulaşabilmek için ilk hamam böceği ilaçlama yaptırdıktan yirmi bir gün sonra kapsülden çıkacak olan yavru hamam böcekleri için ikinci ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Hatalı ilaç kullanılmaması çok önemlidir. Çünkü hamam böceği ilaca karşı çok hızlı bağışıklık kazanabilmektedir. Tüm bu sebepleri göz önüne aldığımız takdirde hamam böceği ilaçlama yaptırırken profesyonel firmalarla çalışmanın önemini daha iyi anlayabiliriz.