Örümcek İlaçlama

Genel Özellikleri

Örümcekler eklembacaklılar sınıfına dahil, dünyamızın her tarafına dağılmış bir yaşam grafiği izleyen böcek türüdür. Örümceklerin boyları 2 cm ile 35 cm arası değişir. Örümceklerde baş ve göğüs bağdaşmıştır. Örümceklerin göğüs bölgelerinde 8 adet de yürümek ve ağlarında kolay dolaşım için ayak bulunur. Örümcekler sürekli beslenme ihtiyacı hisseder bu yüzdendir ki yapıları sürekli saldırgandır. Örümcek her türlü canlıyla beslenebilirler. Örümcekler ilk olarak avını ısırır ve zehrini zerk ederek canlıların içlerini çürütürler ve beslenme ihtiyacını kolayca giderir.

Neden İlaçlama Yapılmalı ?

Örümcekler insan sağlığına direk müdahale eden böcekler olmasa bile bu canlıların dolaylı olarak yaşam alanlarımıza kısmı zararları vardır. Örümcek türleri bakımından zehirli de olabilir. Sürekli saldırgan bir yapıda oldukları ve besin ihtiyacı hissettiği için insanlara da nadir de olsa sokabilirler. Bu sokmanın sonucunda nabızda artma, soğuk soğuk terleme, örümcek zehirliyse yüksek ateş ve kusma ve zehir etkisine göre ve müdahalede geç kalındıysa ölüm vakaları görülebilir.

Mücadele Yöntemleri

Örümceğin bulunduğu alanlarda profesyonel donanım destekli uzman elemanlarca bir ilaç desteği sağlanmalıdır. Örümcekle mücadelede ilaçlama şekilleri REZİDÜEL, ATOMİZÖR veya ULV yöntemleriyle olabilir.

ATOMİZÖR UYGULAMASI

REZÜDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI

Detaylı Bilgi
Ara
Yol Tarifi