Lağım Faresi İlaçlama

Genel Özellikleri

Kahverengi fare, gemi faresi veya lağım faresi de denir. Vücutları 200-260 mm, kuyruk 175-210 mm uzunluktadır. Vücut ağırlıkları 200-400 gr’dır. Gözleri küçük, burunları küt, kulakları küçük ve kısa kıllarla kaplıdır. Genelde lağımlarda yaşarlar ancak bulabilecekleri besinlerin fazlalığı nedeni ile pis su giderlerinden insanların yaşadıkları ortamlara evlerin içlerine kadar girerler ve bodrumlara yuvalanırlar.

Neden İlaçlama Yapılmalı ?

Lağım fareleri insanlar ve diğer hayvanların yumuşak olan dokularını kemirdikleri ve tehdit algıladıkları anda saldırdıkları için oldukça tehlikelidirler. Ayrıca pek çok mikrop ve hastalığı da ayaklarıyla her yere taşırlar.

Mücadele Yöntemleri

Fare mücadelesinde istasyon yöntemi kullanılmaktadır. Farelerin bulunabileceği alanlara yerleştirilen fare istasyonları ve farenin hayır diyemeyeceği yemlerden dolayı fareyi çeken ilaçlar kullanılarak kesin çözüm sağlanmaktadır. Bu yöntem ile depo, bina, gıda tesisi gibi alanlara fare istasyonları yerleştirilir. İstasyonun içerisindeki zehirli yemlerle kesin çözüme ulaşılmaktadır.

FARE YEM İSTASYONU

Detaylı Bilgi
Ara
Yol Tarifi