Ev Faresi İlaçlama

Genel Özellikleri

Latince adı Mus musculus olan bu Kemirgenler, evlerimizde bizlere karşı birer tehdit unsuru olmakta ve birçok hastalığın bulaşma unsuru olarak bilinmektedir.
Ev faresi siyaha çalan gri ya da açık kahverengi renkte kısa tüylerle kaplıdır. Erişkin ev faresinin ağırlığı 12-30 gramdır ve kuyruk ucundan burnuna kadar 20 cm uzunluğa kadar büyüyebilirler. Dışkıları çubuk şeklindedir ve her iki uca doğru sivrilirler. Normal olarak ev fareleri evlerini tarlalarda, çim alanlarda ve ormanlık alanlarda yaparlar. Apartman yuvaları genellikle karanlık, zararlardan uzak ve gıda kaynaklarına çabuk ulaşabileceği yerlerdir.

Neden İlaçlama Yapılmalı ?

Fareleri tehlikeli yapan özelliklerinin başında gezindikleri alanlarda var olan tüm haşere ve mikropları salya ve dışkılama yolu ile insanların yaşam alanlarına taşımalarıdır .Fareler bulundukları ortamdaki gıdalar, ofis malzemeleri, elektronik eşyalara ait kablolar gibi kısacası tüm eşyalarımıza kemirmek sureti ile ciddi maddi zararlarda verebilmektedirler. Farelerin salgıladıkları salya çok güçlü bir morfin özelliğine sahiptir. Bu salya sayesinde insanlar ya da hayvanlar uyku sırasında ısırıldıklarının farkına varamazlar.

Mücadele Yöntemleri

Fare mücadelesinde istasyon yöntemi kullanılmaktadır. Farelerin bulunabileceği alanlara yerleştirilen fare istasyonları ve farenin hayır diyemeyeceği yemlerden dolayı fareyi çeken ilaçlar kullanılarak kesin çözüm sağlanmaktadır. Bu yöntem ile depo, bina, gıda tesisi gibi alanlara fare istasyonları yerleştirilir. İstasyonun içerisindeki zehirli yemlerle kesin çözüme ulaşılmaktadır.

FARE YEM İSTASYONU

Detaylı Bilgi
Ara
Yol Tarifi