Çiyan İlaçlama

Genel Özellikleri

Sarı, kızıl, kahverengi, siyah renklerde görülen haşere türüdür. Çok hızlı hareket eden, uzun vücuda sahip, eklembacaklılar şubesine ait çok bacaklı bir türdür. İri türleri zehirlidir. Yılanlardan ayıran en önemli özelliği ayaklarının olmasıdır. Boyları 3-10 cm arasındadır. Böcekler ve hayvanlarla beslenirler. Nemli ortamları sevmeleri sebebiyle yaşama alanları olarak genellikle bu tür mekanları tercih ederler.

Neden İlaçlama Yapılmalı ?

Çiyan insanlar için tehlikeli bir canlı olması sebebiyle evinizin herhangi bir bölümünde ortaya çıkması üremesi halinde sizlere zarar verebilir. İri türleri zehirlidir. Üzerinde bulunan ayakların zehirli birer ok gibi olması sebebiyle vücudunuzla herhangi bir şekilde temas etmesi halinde sizi ısırıp, zehirleyebilir.

Mücadele Yöntemleri

Bireysel önlemler maalesef bu böcek türünü ortadan kaldırmamaktadır. Profesyonel hizmet veren bir ilaçlama firmasından yardım almanız oldukça önemlidir. Hiçbir şekilde temas edilmeyip, yardım istenmelidir. Profesyonel ekipler tarafından REZİDÜEL veya ULV yöntemleriyle mücadele gerçekleştirilir.

REZÜDÜEL UYGULAMASI

ULV UYGULAMASI

Detaylı Bilgi
Ara
Yol Tarifi